REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy
  3. Rolnictwo

Niedoskonałe pomidory w Lidlu. Powtórzą sukces krzywych buraków?

Dyrektywy Unijne dyrektywami, ale Polacy coraz częściej mają dosyć idealnych rozmiarów warzyw czy owoców. Lidl Polska wychodzi naprzeciw i kolejny raz decyduje się na współpracę z polskimi rolnikami, wprowadzając do swojej oferty niedoskonałe warzywa i owoce. Jak podaje dyskonter, w ofercie można kupić „opalone” pomidory w przystępnej cenie. Choć nie wyglądają idealnie, wciąż są tak samo pełne smaku i wartości odżywczych. A wszystko to w ramach idei zero waste.

18.07.2023
6:41
Niedoskonałe pomidory w Lidlu. Powtórzą sukces krzywych buraków?
REKLAMA

Może są trochę brzydsze, ale wciąż są pyszne i w dodatku w super cenie. W sklepach Lidl klienci znowu znajdą „opalone” pomidory.

REKLAMA

Pełen witamin i minerałów pomidor

Owoce te pod względem kulinarnym królują w naszych domach jako pyszne warzywa, które dodawane są raczej do dań wytrawnych, niż słodkich. Stanowią jedno z najlepszych źródeł likopenu, silnego przeciwutleniacza, który daje im czerwoną barwę, obfitują również w błonnik, są niskokaloryczne i pełne wody. Bogate są w witaminę C, A, K, potas, żelazo i beta-karoten. Ich nieidealnie wybarwiona skórka niczego im w tym zakresie nie odbiera! O czym mowa? O pomidorze, który skradł serca większości Polaków.

Lidl Polska twierdzi, że nieustannie dąży do ograniczenia marnotrawienia żywności, rozpoczynając zmiany już na poziomie łańcucha dostaw, a także w różnych akcjach podpowiada i edukuje, w jaki sposób działać zgodnie z ideą zero waste. Firma prowadzi m.in. swój autorski projekt „Kupuję, nie marnuję”, w ramach którego w niższej cenie oferuje produkty w pełni wartościowe, choć o krótkim terminie przydatności.

Nieidealne warzywa i owoce

Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się również „nieidealne” warzywa i owoce. Wprowadzając je do oferty, detalista przeciwdziała ich marnowaniu, jednocześnie wspierając polskich dostawców w sprzedaży tych produktów.

Sieć zapoczątkowała działanie w styczniu 2021 r., kiedy odpowiedziała na apel pana Mieczysława, którego „krzywe” buraki nie znajdowały kupców, i zdecydowała się na włączenie ich do sprzedaży. Dzięki temu zaoferował swoim klientom wartościowy produkt w niższej cenie, a warzywa z pola pana Marka nie zostały zmarnowane.

 class="wp-image-2204809"
REKLAMA

„Opalone” przez słońce pomidory od polskich rolników będą dostępne w promocyjnej cenie (3,49 zł/kg) w sprzedaży tylko przez trzy dni od 17 do 19 lipca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA