REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Nowość w XTB. Już można wymieniać waluty

XTB, polski fintech rozszerza swoją ofertę o kolejny produkt. Od kilku dni klienci mają możliwość wymiany walut. Platforma przekonuje, że ta nowość to strzał w dziesiątkę, bo inwestycje na rynkach zagranicznych stają się coraz atrakcyjniejsze.

14.03.2024
22:11
Nowość w XTB. Już można wymieniać waluty
REKLAMA

XTB niedawno informowało o nowości produktowej, jakim jest wirtualny portfel, a już wypuściło kolejne udogodnienia dla klientów.

REKLAMA

Można dopasować konto do inwestycji

Polscy inwestorzy na platformie XTB mogą prowadzić konta w trzech różnych walutach:

  • polskim złotym
  • dolarze amerykańskim
  • euro

Konto w rodzimej walucie najlepiej sprawdza się przy lokowaniu kapitału w aktywach notowanych w złotówkach. Natomiast przy realizacji Planów Inwestycyjnych związanych z rynkami zagranicznymi warto rozważyć założenie konta w odpowiedniej walucie obcej. W tym kontekście klienci szukali możliwości efektywnego doładowywania swoich środków, aby uniknąć niepotrzebnych prowizji.

Więcej wiadomości na temat pieniędzy można przeczytać poniżej:

XTB podaje, że od 12 marca, każdy użytkownik ich platformy inwestycyjnej może wymieniać walutę pomiędzy swoimi kontami. Nowa funkcjonalność jest dostępna w Pokoju Inwestora w zakładce Przelew wewnętrzny. Aby dokonać przewalutowania, należy posiadać co najmniej dwa konta inwestycyjne w różnych walutach. Limit dla jednego przewalutowania wynosi 14 tys. euro. Inwestorzy, którzy mają kilka kont w tej samej walucie, będą mogli również swobodnie przesyłać środki pomiędzy nimi.

Nowa funkcjonalność: wymiana walut pomiędzy kontami

Naszym celem jest minimalizowanie barier inwestycyjnych dla każdego, kto chciałby inwestować swoje środki na giełdach zagranicznych. Dzięki wprowadzeniu naszej wewnętrznej wymiany walut inwestorzy będą mogli przejść cały proces wyłącznie w XTB, bez potrzeby szukania alternatywnych opcji na rynku - mówi Omar Arnaout, prezes zarządu XTB.

REKLAMA

Co ważne, wymiana walut za pośrednictwem XTB może być związana jedynie z późniejszym lokowaniem środków na platformie inwestycyjnej. W przypadku naruszenia zasad, które szerzej są opisane w Regulaminie Świadczeń Usług Maklerskich, XTB może zablokować użytkownikowi możliwość skorzystania z tej usługi.

XTB twierdzi, że swobodna wymiana walut pomiędzy kontami to kolejne usprawnienie usług inwestycyjnych wprowadzone w 2024 r. W styczniu uruchomiono możliwość automatycznego inwestowania w ramach Planów Inwestycyjnych. W kolejnych tygodniach można spodziewać się nowości, które zostały już zapowiedziane, m.in. usługi social czy inwestowania w obligacje.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA