1. bizblog
  2. Pieniądze

Startuje nowa platforma! Ułoży spersonalizowany plan inwestycyjny w oparciu o cele

Lokowanie produktu: BeGlobal

Wkrótce na rynku pojawi się nowy produkt inwestycyjny BeGlobal. Oferuje on innowacyjny model opłat z minimalną kwotą wejścia. Trafi w gusta osób, które dotychczas stroniły od tego typu platform. Sam ustalisz swój cel, a platforma BeGlobal pomoże ci go zrealizować podsuwając rekomendacje, które utrzymają cię na odpowiedniej drodze.

22.09.2023
8:30
Startuje nowa platforma! Ułoży spersonalizowany plan inwestycyjny

BeGlobal to nowa platforma inwestycyjna stworzona przez polskie Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych - Rockbridge. Daje dostęp do inwestowania na globalnych rynkach już od 100 zł. Oferuje autorskie strategie w postaci aktywnie zarządzanych funduszy, inwestujących na globalnych rynkach za pośrednictwem funduszy giełdowych ETF. Te mogą być oparte o instrumenty dłużne i udziałowe - od obligacji korporacyjnych przez akcje rynków wschodzących, po inwestycje alternatywne w nieruchomości i towary.

Jak działa BeGlobal?

BeGlobal wystartuje jeszcze we wrześniu. Jak uzyskamy dostęp do inwestycji na platformie? Na początku określimy swój cel, horyzont i profil inwestycyjny. Platforma przeanalizuje podane informacje, aby zaprezentować plan inwestycji, dopasowany do indywidualnych potrzeb i akceptowalnego poziomu ryzyka.

BeGlobal do zarządzania inwestycjami wykorzystuje algorytmy, które pozwalają na zaawansowaną analizę danych oraz tworzenie modeli, które umożliwiają generowanie tysięcy scenariuszy inwestycyjnych. Dzięki analizie ogromnych ilości danych finansowych, trendów rynkowych i wyników historycznych, mogą podejmować świadome decyzje inwestycyjne. Takie podejście zwiększa dokładność i efektywność strategii i może pomóc w osiąganiu lepszych wyników. 

Rejestracja i weryfikacja w kilku prostych krokach

Następnym krokiem jest założenie konta. W czasie tego procesu skorzystamy m.in. z cyfrowego dowodu osobistego w aplikacjach eDO czy MojeID wraz z potwierdzeniem danych poprzez logowanie do banku (BeGlobal współpracuje z prawie wszystkimi bankami komercyjnymi, a na liście są również banki spółdzielcze i SKOK-i.).

Cały proces nie powinien zająć więcej niż kilka minut. Nie musimy się przy tym obawiać o bezpieczeństwo. Technologię weryfikacji tożsamości dostarcza m.in. Krajowa Izba Rozliczeniowa.

BeGlobal to zautomatyzowane inwestowanie

Rockbridge TFI opracował algorytm, który monitoruje rynki i alokuje kapitał. Kieruje się przy tym maksymalizacją zysku, ale jednocześnie nie naraża klienta na ryzyko poza jego akceptowalnym poziomem.

Stosujemy kompleksowe podejście do zarządzania aktywami poprzez staranne dopasowanie inwestycji do indywidualnych preferencji i osobistych celów życiowych inwestora. Wykorzystując technologię i elementy gamifikacji maksymalnie uprościliśmy proces ustalania celów, sposób ich monitoringu oraz zbudowaliśmy funkcjonalny system rekomendacji wspierający ich realizację - podkreślają przedstawiciele platformy.

Doradztwo inwestycyjne działa po uruchomieniu inwestycji w ramach celu i jest dostępne bez dodatkowych opłat. Niski próg wejścia oznacza, że inwestowanie staje się osiągalne praktycznie dla każdego.

Nowoczesna technologia BeGlobal pozwala nieustannie monitorować inwestycje i w razie potrzeby automatycznie dostosowuje rzeczywistą alokację w różne klasy aktywów w oparciu o sytuację na rynku czy odchylenia od alokacji modelowej. W ten sposób portfel inwestora pozostaje zgodny z jego profilem i celami inwestycyjnymi, bez konieczności manualnej interwencji z jego strony. 

Klient nie traci przy tym kontroli. Internetowa platforma daje wgląd w inwestycje w dowolnym momencie - także z poziomu urządzenia mobilnego. W ten sposób można przeglądać wyniki i wprowadzać zmiany za pomocą kilku kliknięć. Co ważne, inwestor przez cały czas ma pełen dostęp do swoich pieniędzy. W każdej chwili może spieniężyć część lub całość swojej inwestycji, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Więcej o inwestowaniu przeczytasz na Spider's Web:

BeGlobal zarabia jedynie na success fee

Nie zapłacimy za otwarcie konta, rozpoczęcie inwestycji, jej modyfikację czy zakończenie. Co ważne, BeGlobal nie pobiera też stałej opłaty za zarządzanie, którą spotykamy w tradycyjnych funduszach inwestycyjnych. To wszystko dzięki, wykorzystaniu automatyzacji i technologii, która daje możliwość świadczenia usługi doradztwa inwestycyjnego i zarządzania inwestycjami po bardzo niskich kosztach. Dzięki temu inwestowanie staje się bardziej dostępne i przystępne dla szerszego grona osób. 

Platforma i jej użytkownicy mają zatem wspólny cel - zarabianie na inwestycjach. 

Wejście w świat inwestycji nigdy nie było prostsze

BeGlobal oferuje świeże spojrzenie na proces inwestowania. Dostosowuje się do potrzeb użytkownika i zdejmuje z niego ciężar drobiazgowego zarządzania inwestycjami, dzięki wykorzystaniu autorskiego algorytmu do kontroli ryzyka. Platforma w ramach oferowanych strategii otwiera również dostęp do największych światowych rynków: w USA, Europie, Chinach czy Japonii, co wspomaga dywersyfikację koszyka aktywów. 

BeGlobal ma szansę trafić w gusta osób, które na finansach zjadły zęby, ale - dzięki swojej intuicyjności - może również przekonać do inwestowania osoby, które do tej pory nie miały z tym styczności. 

Projekt uzyskał wymagane zgody Komisji Nadzoru Finansowego i wystartuje już we wrześniu.

Nota prawna:

Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Przed podjęciem decyzji inwestycyjnej zapoznaj się z zawierającym opis ryzyk funduszu prospektem informacyjnym oraz Dokumentem zawierającym kluczowe informacje. Fundusz nie gwarantuje realizacji założonego celu inwestycyjnego ani uzyskania określonego wyniku.

Lokowanie produktu: BeGlobal
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze