REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Ostatni dzwonek. Bank zwija ofertę, lepiej zlikwiduj swoje konto

Usługa inwestycyjna Aion Banku zakończy swoją działalność 15 września. Bank zostaje jednak w Polsce. Dzięki niemu Revolut może korzystać z Polskich numerów kont.

01.09.2023
11:51
Ostatni dzwonek. Aion Bank zwija ofertę
REKLAMA

Globalne Inwestycje to usługa Aiona, która pozwalała na inwestowanie w ETF-y z wykorzystaniem robo-doradcy. Najpierw określało się poziom ryzyka, a później wybierało portfel inwestycyjny. Pieniędzmi dalej zarządzał algorytm, który co kwartał balansował udziały w poszczególnych aktywach, aby pozostać w ramach założonego ryzyka, a także przynosić jak najwyższe zyski.

REKLAMA

Usługa kosztowała 19,99 zł miesięcznie, a klient uzyskiwał dostęp do standardowych usług bankowych z prowadzeniem konta, przelewami czy kartami płatniczymi włącznie. Niestety korzystanie z aplikacji bankowej nie należało do najprzyjemniejszych, a obsługa klienta pozostawiała wiele do życzenia. Sam z Aionu korzystałem tylko po to, aby sprawdzić, jak sprawują się moje inwestycje.

Teraz najpewniej zamknę konto, bo Aion zamyka inwestycje w ETF-y

Kilka miesięcy temu przedstawiciele banku rozsyłali wiadomości nakłaniające klientów do zamknięcia konta inwestycyjnego przed 1 września. Właśnie wtedy Aion miał zamknąć usługę Globalne Inwestycje. Teraz jednak termin został przesunięty o dwa tygodnie. To już jednak ostatni dzwonek, aby zlikwidować portfel.

Sam proces jest na szczęście bardzo prosty - wymaga tylko kilku kliknięć w aplikacji. Pieniądze nie wrócą jednak od razu na nasze konto. Aion zleci sprzedaż aktywów i przeleje nasze środki dopiero po zakończonej transakcji.

Jeśli sami nie zamkniemy konta do 15 września, to Aion zrobi to automatycznie za nas.

REKLAMA

Aion nie przestaje świadczyć usług bankowych w Polsce

Bank dalej współpracuje m.in z Revolutem. Dzięki temu brytyjski fintech może oferować ponad milionowi polskich klientów lokalne numery kont.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA