REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Polacy rzucą się teraz na Revoluta? Banki liczą za tę funkcję okrągły grosz, apka daje ją za darmo

W końcu coś dla użytkowników za darmo. Z tej funkcji Revoluta skorzystacie, aby szybko dostać pieniądze. Fintech udostępnił szybkie przelewy Express Elixir dla wszystkich korzystających z apki. Dawno temu między innymi dzięki takiemu ruchowi, mocno na popularności zyskał Sync – elektroniczne dziecko Aliora.

10.07.2023
5:53
Revolut wprowadza nową funkcję. Całkiem za darmo
REKLAMA

Bezpłatni użytkownicy Revoluta nie mieli ostatnio dobrej passy. Większość nowości, na których skupiał się fintech dotyczyła raczej wyższych abonamentów. Najciekawszą z nich było z pewnością wprowadzenie ultradrogiego planu, dla ceniących luksusowy styl życia i podróże.

REKLAMA

Pieniądze na koncie w mgnieniu oka

Teraz Revolut postanowił podnieść wartość bezpłatnego planu, wprowadzając obsługę usługi Express Elixir do błyskawicznego przesyłania pieniędzy z banku do banku. System działa 7 dni w tygodniu. Revolut podkreśla, że przelew błyskawiczny będzie automatycznie wykonywany zamiast przelewu tradycyjnego, gdy tylko będzie taka możliwość.

 class="wp-image-2198554"

Sprawdziłem to na swoim bezpłatnym koncie. Ustawiłem przelew na 10 wieczorem w piątek, a Revolut ocenił, że odbiorca otrzymałby pieniądze jeszcze tego samego dnia, co nie byłoby możliwe bez wykorzystania usługi Express Elixir.

REKLAMA

Revolut udostępnia Express Elixir bez dodatkowej opłaty

Ile przelew błyskawiczny kosztuje w innych bankach? W Aliorze to koszt 6 zł, w mBanku 5 zł, co zgodnie z danymi Rankomatu, wydaje się być przeciętną stawką na polskim rynku. Odpłatność tej usługi sprawia, że większość Polaków przyzwyczajona jest do dostosowywania się do bankowych sesji wychodzących i przychodzących przelewów. Polski system bankowy działa z dwiema sesjami obu typów każdego dnia, co sprawia, że często musimy czekać na przelew. Możemy tego uniknąć, korzystając udostępnionego przez Blika przelewu na telefon.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA