REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Ile można wyciągnąć, pracując w walentynki?

Walentynki już na dobre zagościły w świadomości Polaków. Choć święto jest zapożyczone od Amerykanów, to większość z nas bardzo lubi je obchodzić. Spora część zakochanych kupuje prezent, zaprasza do kina, restauracji czy na masaż i to właśnie w tym okresie najwięcej pracy, ale i najlepiej zarabiają m.in. kurierzy, pracownicy kwiaciarni, kelnerzy czy fryzjerzy. Zobaczcie gdzie najlepiej pracować w święto zakochanych.

13.02.2024
22:33
https://twitter.com/n_smog/status/1754997065820570011
REKLAMA

Wynagrodzenia w okolicach 14 lutego sięgają nawet 240 zł netto za godzinę i są wyższe o ok. 10-15 proc. niż rok temu – wynika z analizy Personnel Service.

REKLAMA

Usługi kurierskie zarobią kokosy

Walentynki to święto, które jedni kochają, inni nienawidzą, a jeszcze inni ignorują. Biznes za to, co roku konsekwentnie przygotowuje się na ten dzień, proponując nam walentynkowe serca, czerwone róże, balony czy czekoladki. W tym czasie obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na pracowników, którzy mają co robić już na kilka tygodni przed walentynkami, a oddech łapią dopiero po 14 lutego. Oprócz handlu, w tym okresie zwiększony ruch notują usługi – mówi Krzysztof Inglot, ekspert rynku pracy, założyciel Personnel Service.

Eksperci uważają też, że przygotowania do walentynek zakochani zaczynają od wybierania prezentów dla swoich ukochanych. W obecnych czasach coraz częściej tego rodzaju zakupy są realizowane online, co zwiększa zapotrzebowanie na usługi kurierskie. Kurierzy, obsługujący przesyłki związane z prezentami walentynkowymi, mogą teraz liczyć na wynagrodzenie w przedziale od 22,5 do 25,6 zł netto za godzinę pracy, co stanowi około 12 proc. wzrostu w porównaniu do zeszłorocznych stawek.

Znaczący wzrost zamówień zazwyczaj następuje 14 lutego, kiedy to zakochani często wysyłają kwiaty. Pracownicy kwiaciarni również odnotowują wzrost zamówień w okresie walentynek. Właściciele tych miejsc zauważają podwyższone zyski, a pracownicy kwiaciarni mogą teraz oczekiwać wynagrodzenia kształtującego się wokół kwoty minimalnej, czyli ok.22 zł netto za godzinę pracy. Ponadto, z okazji zwiększonego obrotu w kwiaciarni, pracownikom mogą przysługiwać dodatkowe premii – tłumaczy Krzysztof Inglot.

Więcej wiadomości na temat wynagrodzeń można przeczytać poniżej:

Branża beauty i restauracje też się obłowią

Według platformy przed romantycznym spotkaniem z ukochaną osobą trzeba się przygotować. Dla tych, którzy pragną prezentować się wyjątkowo, często oznacza to wizytę w salonie kosmetycznym. Fryzjerzy i makijażyści mogą teraz liczyć na wynagrodzenie w przedziale od 25,2 do nawet 120 zł netto za godzinę pracy, w zależności od lokalizacji – od mniejszych miejscowości po największe miasta tj. Warszawa.

REKLAMA

Po przygotowaniach nadchodzi czas na wspólne spotkanie i delektowanie się czasem spędzonym razem, co zakochane pary wykorzystują na różnorodne sposoby. Jednym z najpopularniejszych sposobów na walentynki jest romantyczna kolacja. Restauracje są wtedy oblegane, co skutkuje okresowym zwiększeniem zatrudnienia przez pracodawców, którzy starają się sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu - podaje Personnel Service.

Osoby poszukujące pracy, zwłaszcza w obszarze pomocy kuchennej, mogą teraz liczyć na wynagrodzenie w przedziale od 22 do 23,5 zł netto za godzinę. Kelnerzy z kolei mogą spodziewać się zarobków od 22 do 28 zł netto za godzinę, a do tego dochodzą napiwki, które w walentynki mogą znacząco przewyższyć codzienne zarobki. Zakochani zamiast wizyty w restauracji mogą również zdecydować się na wspólny masaż czy wizytę w SPA. Tego typu miejsca w walentynki nie narzekają na brak klientów. Masażystki i masażyści mogą liczyć na stawkę od 25 do nawet 240 zł netto za godzinę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA