REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Czy walentynki to dobry czas na romantyczne podróże? Wcale nie! Zobacz dlaczego

Luty to miesiąc zakochanych par i właśnie w tym okresie wiele z nich planuje krótkie romantyczne wypady. Jednak eksperci AirHelp ostrzegają, że wyjazdy w tym okresie mogą być obarczone pewnymi zakłóceniami. Przeanalizowali też zatory na polskim niebie, z którymi mierzyliśmy się rok temu. Z danych wynika, że nie jest kolorowo, bo do europejskich miast zakochanych, Polacy docierali z pewnymi problemami. Zobaczcie, do jakich wniosków jeszcze doszli eksperci AirHelp.

12.02.2024
8:02
Czy walentynki to dobry czas na romantyczne podróże? Wcale nie! Zobacz dlaczego
REKLAMA

Miejsc, które postrzegane są jako miasta dla zakochanych, znajdziemy w Europie wiele. Paryż, Lizbona, Rzym, Ateny, Amsterdam, Rejkiawik czy Praga od lat cieszą się popularnością wśród par.

REKLAMA

Najpopularniejsze miejsca na romantyczne wypady

Kraje, które mają swoją reprezentację wśród najbardziej romantycznych miejsc to jednocześnie destynacje, do których podróżowaliśmy z pewnymi problemami i opóźnieniami – zauważają eksperci AirHelp, którzy przyjrzeli się, jak wyglądał ruch na polskim niebie. Przynajmniej tak było rok temu – w lutym 2023.

Z analizy AirHelp wynika, że na czas i zgodnie z planem odbyło się w lutym odpowiednio połączeń:

  • do Francji (81,19 proc.),
  • do Włoch (82,94 proc.),
  • do Holandii (86,55 proc.),
  • do Grecji (85,71 proc.),
  • do Republiki Czeskiej (92,31 proc.),
  • do Islandii (68,75 proc.).

Te same analizy pokazują, że rok temu, w miesiącu zakochanych bez problemów podróżowaliśmy tylko do: Chorwacji i Serbii. To właśnie w przypadku tych dwóch kierunków wszystkie rejsy odbyły się zgodnie z planem i na czas.

Więcej wiadomości o podróżach można przeczytać poniżej:

W ubiegłym roku było wiele niespodzianek w związku z odwoływanymi lotami

REKLAMA

Jak podaje AirHelp, luty 2023 miesiąc zakochanych przyniósł relatywnie sporo zatorów na polskim niebie. W tym czasie z polskich lotnisk zrealizowano 9,425 lotów, z czego 82,71 proc. rejsów odbyło się na czas. Oznacza to, że 1 630 lotów zostało zakłóconych, a 83 odwołane.

Polacy, którzy zaplanowali w tym czasie podróż, musieli więc zmierzyć się z pewnymi problemami i zakłóceniami. Szczególnie dotyczy to ponad 194,450 osób, których lot został opóźniony lub nawet odwołany (na 1,046,135 podróżujących w tym miesiącu z polskich portów lotniczych). Największe wyzwania spotkały jednak 7,103 podróżujących, którzy musieli zrewidować w tym czasie swoje plany, ponieważ ich lot został anulowany - tłumaczy firma AirHelp.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA