REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Allegro idzie na całość. Konkurencja może się schować

Sprzedaż internetową w Polsce może czekać za chwilę rewolucja. Gigant e-commerce Allegro całkiem na poważnie bowiem rozważa sprzedaż alkoholu online. Przedstawiciele spółki w rozmowie z Bizblog.pl przyznają, że pochylają się nad tym tematem, który jest jednak ciut skomplikowany.

15.05.2024
14:06
Allegro idzie na całość. Konkurencja może się schować
REKLAMA

Może wydawać się, że polski e-commerce coraz bardziej przypomina rozpędzony pociąg, który pokona wszystkie przeszkody. Ale okazuje się, że jest obszar, w którym sprzedaż online ciągle porusza się niczym słoń w składzie porcelany. Do tej pory nikt za bardzo nie kierował się w tę stronę, utrzymując, że to temat zamknięty na cztery spusty. Chodzi o internetową sprzedaż alkoholu, nad czym coraz bardziej pochyla się Allegro

REKLAMA

Regularnie sprawdzamy możliwości związane z wprowadzeniem nowych produktów lub kategorii. Na podstawie jednego z przeprowadzonych badań wiemy, że klienci są zainteresowani zakupem asortymentu napojów alkoholowych online - przekonuje w rozmowie z Bizblog.pl Paulina Godlewska, Product PR Manager w Allegro.

E-commerce z promilami? Trwa analiza

Allegro jednocześnie wyraźnie zaznacza, że nic nie jest jeszcze przesądzone i nie wiadomo do końca, czy najpopularniejsza w Polsce platforma e-zakupów wejdzie w handel alkoholem. Wszak przy tej okazji trzeba zadbać o przynajmniej kilka, istotnych szczegółów. 

Wprowadzenie do sprzedaży kategorii napojów alkoholowych jest jednym z projektów, które nadal analizujemy. Jednocześnie naszym priorytetem jest bezpieczeństwo zakupów - zaznacza Paulina Godlewska.

Więcej o Allegro przeczytasz na Spider’s Web:

Allegro stawia sprawę jasno: bezpieczny ma być kupujący a także sprzedający i dostawca zamówionego towaru również. Nie jest tajemnicą, że w przypadku alkoholu jednym z większych wyzwań jest weryfikacja wieku kupującego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na takie zakupy mogą wybrać się tylko te osoby, które skończyły 18. rok życia. 

Jest to długotrwały proces, ponieważ zależy nam doprecyzowaniu wszelkich procesów mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa zakupów, uwzględniając dostawy i weryfikację wieku kupującego - potwierdza Godlewska.

Allegro w trendzie wzrostowym

REKLAMA

Jak ewentualne wejście Allegro na rynek alkoholu odbije się na wartości spółki? Trudno teraz to oszacować, na razie jednak gigant e-commerce utrzymuje trend zwyżkowy, który rozpoczął się miesiąc temu - w połowie kwietnia. Jeszcze wtedy jedna akcja Allegro wyceniana była na ok. 31 zł. A dzisiaj to ponad 38 zł. Mówimy więc o wzroście o blisko 23 proc. w miesiąc. Pamiętajmy jednak, że to dalej poziom poniżej ceny z oferty publicznej z 2020 r., kiedy jeden walor Allegro było po 43 zł. A co z planami na 2024 r.? To w głównej mierze dalsza ekspansja. 

Zamierzamy na przestrzeni najbliższych dwóch lat uruchomić nasze platformy we wszystkich pięciu krajach, w których działała Grupa MALL i doprowadzić każdą z nich do rentowności w ciągu czterech lat od uruchomienia - zapowiedział przy okazji publikacji wyników za 2023 r. Jon Eastick, CFO Allegro.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA