REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Zaleją kontenerami największe kurorty. Letnia akcja Żabki

Żabka w okresie sezonowym pobrzeża swoją działalność o nowe sklepy sezonowe w miejscowościach turystycznych. W tym roku sieć handlowa postawi ponad 140 placówek, czyli o blisko 20 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Pierwsze z nich zostały otwarte jeszcze przed majówką, dzięki czemu klienci mogli z nich skorzystać w trakcie długiego weekendu.

19.05.2024
12:07
Zaleją kontenerami największe kurorty. Letnia akcja Żabki
REKLAMA

Sezonowe Żabki pojawią się w ponad 20 nowych lokalizacjach. Głównie w miejscowościach nadmorskich takich jak m.in.: Dziwnów, Hel, Karwia, Łeba, Rowy oraz na terenach rekreacyjnych m.in.: w mieście Koronowo nad rzeką Brdą, w sąsiedztwie Zalewu Koronowskiego (woj. kujawsko-pomorskie) czy w Pucku nad Zatoką Pucką (woj. pomorskie).

REKLAMA

Żabka rozszerza działalność o punkty sezonowe

Z roku na rok Żabka otwiera coraz więcej sklepów sezonowych.

Sieć ulepsza rozwiązania stosowane w sklepach, dostosowuje i rozbudowuje ofertę asortymentową, jak i usprawnia logistykę odpowiedzialną za dostawy towaru. Wszystko po to, by w trakcie wakacyjnych urlopów czy weekendowych wyjazdów klienci mogli w pełni cieszyć się wypoczynkiem — podaje biuro prasowe Żabki.

Żabka zapewnia też, że bez względu na lokalizację, w sezonowych sklepach można znaleźć dobrze znany asortyment. Ogromnym powodzeniem cieszą się przekąski na ciepło z Żabka Café oraz z oferty #PROSTOzPIECA, dostępnej w wybranych sklepach. W sezonowych Żabkach klienci mogą także skorzystać z różnych usług.

Joanna Górska, franczyzobiorczyni sklepów Żabka w miejscowościach Goleniów, Łukęcin i Modrzewie prowadzi tradycyjny sklep Żabka, jednak postanowiła rozszerzyć swoją działalność o punkt sezonowy.

Szukałam nowych wyzwań, ponieważ lubię, jak dużo się dzieje. W szczycie sezonu Żabki w miejscach turystycznych są zdecydowanie częściej odwiedzane przez klientów — mówi Górska.

I dodaje, że przekłada się to na większe przychody, ale wymaga również większego zaangażowania.

Trzeba m.in. stale monitorować zamówienia i sprawdzać warunki atmosferyczne, ponieważ im ładniejsza pogoda, tym większy ruch w moich sklepach – tłumaczy.

Kontenery zaleją nadmorskie kurorty

W 2024 r. Żabka uruchomi blisko 30 kontenerowych sklepów sezonowych oraz 116 placówek stacjonarnych, również działających sezonowo. Tradycyjnie, najwięcej Żabek w tym formacie pojawi się w miejscowościach nad Bałtykiem m.in. po 11 sklepów w Łebie i 9 sklepów w Mielnie. Placówki sezonowe działać będą także nad jeziorami czy w miejscowościach położonych nad zalewami.

Pierwsze modułowe sklepy sezonowe Żabki powstały w 2016 r. nad morzem w Międzywodziu i Międzyzdrojach. Od początku są one bardzo dobrze postrzegane przez klientów i współpracujących z siecią franczyzobiorców, dlatego co roku Żabka rozwija ten koncept w kolejnych atrakcyjnych lokalizacjach letniskowo-turystycznych - informuje sieć sklepów.

Sklepy sezonowe sieci Żabka to zarówno placówki stacjonarne, jak i te zlokalizowane w specjalnie postawionych kontenerach.

Więcej wiadomości na temat sieci handlowych można przeczytać poniżej:

Są kolejni chętni do prowadzenia sklepów sezonowych

Sieć sklepów podaje, że sklepy sezonowe są także szansą na dodatkowy rozwój i przychód dla franczyzobiorców, którzy na co dzień prowadzą punkty w standardowych lokalizacjach.

REKLAMA

Co więcej, spośród sklepów, które w poprzednich latach funkcjonowały jako sezonowe, obecnie 21 jest sklepami stałymi. Są wśród nich m.in. placówki w Charzykowach, Dziwnówku, Mielnie, Niechorzu czy Rewalu i Jastrzębiej Górze. Dzięki temu klienci mają przez cały rok dostęp do oferowanych przez Żabkę produktów i usług, a franczyzobiorcy mogą dalej rozwijać swój biznes.

Sieć Żabka zapewnia prowadzącym sklepy sezonowe franczyzobiorcom pawilon wraz z całym wyposażeniem i umożliwia prowadzenie takiego punktu zgodnie z jej standardami. Franczyzobiorcy jako niezależni przedsiębiorcy, samodzielnie podejmują decyzje dotyczące zatrudnienia pracowników, w tym rekrutacji oraz ewentualnych benefitów — podsumowuje sieć sklepów Żabka.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA