REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Witamy w naszym kontenerze. Czyli Żabka rozkręca interes przed wakacjami

Żabka gotuje się do sezonu wakacyjnego. W tym celu mają zostać uruchomione 124 sklepy, a część zostanie otwartych jeszcze przed Bożym Ciałem. Sieć podaje, że niektóre sklepy powstaną w kontenerach. Pierwsze z nich już zostały udostępnione w nadbałtyckich kurortach.

06.06.2023
17:47
Witamy w naszym kontenerze. Czyli Żabka rozkręca interes przed wakacjami
REKLAMA

W tym roku Żabka otworzy o ponad 20 proc. więcej sklepów sezonowych niż w ubiegłym roku. Niektóre zostały otwarte jeszcze przed majówką, ale większość otworzy drzwi na klientów przed Bożym Ciałem. Gdzie możemy spotkać taki sklep? W tym roku Żabki wskoczyły do 24 nowych lokalizacji, m.in. w osadzie Przyjezierze nad Jeziorem Ostrowskim (woj. kujawsko-pomorskie), w kaszubskich wsiach Nadole i Swornegacie (woj. pomorskie), we wsi Mielenko na Pojezierzu Słowińskim (woj. zachodniopomorskie) oraz w stolicy polskiego żeglarstwa, czyli Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie).

REKLAMA

Chcemy, by w trakcie wakacyjnych urlopów czy weekendowych wyjazdów (klienci) mogli w pełni cieszyć się wypoczynkiem. Bez względu na miejsce – zarówno w nadbałtyckich miejscowościach, jak i nad mazurskimi jeziorami – w sezonowych Żabkach można znaleźć dobrze znany klientom asortyment, który jest sprawdzonym i bezpiecznym wyborem, a także skorzystać z szeregu wygodnych usług – mówi Przemysław Kijewski, dyrektor ds. operacyjnych w Żabka Polska.

Sklepy sezonowe rosną jak grzyby po deszczu

Pierwsze modułowe sklepy sezonowe Żabki powstały w 2016 roku nad morzem - w Międzywodziu i Międzyzdrojach. Od tego czasu Żabka rozwija ten koncept. Sklepy sezonowe sieci Żabka, to zarówno placówki stacjonarne, jak i te zlokalizowane w specjalnie postawionych pawilonach w miejscowościach letniskowo-turystycznych. Co również podoba się franczyzobiorcom.

W zeszłym roku prowadziłam sklep sezonowy w Trzęsaczu, w tym zdecydowałam się na placówkę zlokalizowaną w Międzyzdrojach. Tego typu punkty handlowe mają bardzo duży potencjał sprzedażowy i są chętnie odwiedzane przez klientów – mówi Barbara Budnik, franczyzobiorczyni sklepu Żabka.

Pani Barbara dodaje również, że zarządzanie taką placówką przynosi również wymierne korzyści finansowe.

Kontenerowe Żabki zaleją wszystkie kurorty?

W 2023 roku Żabka uruchomi 28 kontenerowych sklepów sezonowych oraz 96 placówek stacjonarnych, również działających sezonowo. Najwięcej sezonowych Żabek pojawi się nad Bałtykiem – m.in. osiem w Mielnie, siedem w Łebie, siedem w Niechorzu, sześć w Jarosławcu, sześć w Międzywodziu, sześć we Władysławowie i pięć w Rewalu. Placówki sezonowe Żabki działać będą także nad jeziorami – w miejscowościach Giżycko, Jedwabno, Mikołajki, Ruciane Nida (wszystkie w woj. warmińsko-mazurskim), Nowęcin (woj. pomorskie) oraz Okuninka i Zwierzyniec (obie w woj. lubelskim). Sezonowych Żabek nie zabraknie także w miejscowościach położonych nad zalewami. Znaleźć je będzie można w Sielpi Wielkiej nad zalewem Sielpia (woj. świętokrzyskie) oraz w Nowej Łuce nad zalewem Siemianówka (woj. podlaskie).

Franczyzobiorcy mogą rozwijać swój biznes

Jak podaje sieć, łącznie 17 sklepów, które były sklepami sezonowymi, jest obecnie sklepami stałymi. Dzięki temu franczyzobiorcy mogą przez cały rok rozwijać swój biznes z Żabką.

REKLAMA

Mój sklep w Międzyzdrojach usytuowany jest przy Promenadzie Gwiazd i odwiedza go codziennie bardzo dużo klientów, a wielu już o 6 rano czeka na ciepłe bułki. Nasi klienci są bardzo wymagający. Znają Żabkę, a w sklepach zlokalizowanych w miejscowościach turystycznych szukają swoich ulubionych produktów. Ważna jest zatem dbałość o codzienne dostawy i świeże produkty–mówi Barbara Budnik.

Jako sieć, Żabka zapewnia prowadzącym sklepy sezonowe franczyzobiorcom pawilon wraz z całym wyposażeniem i umożliwia prowadzenie takiego punktu zgodnie ze standardami sieci. Franczyzobiorcy jako niezależni przedsiębiorcy, samodzielnie podejmują decyzje dotyczące zatrudnienia pracowników, w tym rekrutacji oraz ewentualnych benefitów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA