REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

Wymarzona praca dla uciekających od miejskiego zgiełku. Zapomnijcie o Bieszczadach, oto wyspa, gdzie będziecie pasać łosie

Nie trzeba lecieć na koniec świata, aby móc nacieszyć się dziewiczą przyrodą i wymarzonym spokojem. Kto ma dosyć miejskiego zgiełku, niech nie będzie przysłowiowym jeleniem i szybko się pakuje, bo teraz nadarza się okazja, aby spędzić trochę czasu na totalnym odludziu. Jest jeszcze jeden plus - można zabrać osobę towarzyszącą. Kuszące? (fot. materiały prasowe/ISLE OF RONA)

12.03.2023
8:27
Wymarzona praca dla uciekających od miejskiego zgiełku. Zapomnijcie o Bieszczadach, oto wyspa, gdzie będziecie pasać łosie
REKLAMA

Archipelag, gdzie znajduje się Wyspa Rona, potocznie nazywa się Wyspami Owczymi. Wyspa umiejscowiona jest na wschód od półwyspu Trotternish w Skye i na północ od Raasay, leży u wybrzeży Wielkiej Brytanii. Jest malutka, ma powierzchnie około 8 km. Słynie z malowniczych krajobrazów i surowej przyrody. Obecnie zamieszkuje tam tylko dwoje ludzi. Wkrótce ma to się zmienić, ale spokojnie - tłoku nie będzie.

REKLAMA

Praca szuka człowieka

Szkocki portal rekrutacyjny HiJobs poszukuje pary, która porzuci dotychczasowe życie na rzecz obcowania z dziką naturą. Z informacji wynika, że zainteresowanie jest duże, bo już ogłoszono, że jest to najczęściej oglądana oferta w tym roku.

Jakie trzeba spełnić wymagania, by zdobyć pracę marzeń? Głównym zajęciem będzie zajmowanie się nieruchomościami. Wybrana osoba będzie wspomagać osoby zarządzające luksusowymi domkami, konserwacją sprzętów, łodzi, koparki oraz innych maszyn. Dodatkowo trzeba mieć umiejętności logistyczne, a na deser jest opieka nad 180 jeleniami zamieszkującymi wyspę. Brak doświadczenia nie jest przeszkodą, trzeba tylko wyrazić chęć uczenia się.

Potrzebujemy kogoś takiego, jak sama wyspa - samowystarczalnego, odpornego i trochę surowego. Wyspa jest naszym domem i mieszkaniem, i wiemy, że odpowiedni kandydat zakocha się w niej tak samo jak my - mówi Bill Cowie, zarządca wyspy, w rozmowie z Daily Record.

Z zamieszczonego ogłoszenia wynika, że oprócz darmowego noclegu i wyżywienia można liczyć na wynagrodzenia za pracę w wymiarze pełnego etatu, a osoba towarzysząca otrzyma wynagrodzenie, które będzie częścią tej kwoty.

Nie samą pracą człowiek żyje

Osoby podejmujące pracę marzeń, w wolnym czasie raczej nie posurfują po internecie i nie obejrzą serialu w TV. Brak stałego prądu znacznie ogranicza możliwości korzystania z dobrodziejstw cywilizacji.

fot. materiały prasowe/ISLE OF RONA

Jest jednak jeden niezaprzeczalny plus - święty spokój i życie w harmonii z przyrodą. Ci ,co marzą o porzuceniu dotychczasowego życia i chcą zmierzyć się z życiem na odludziu, w ramach wolnego czasu mogą obserwować delfiny, żerowanie jeleni, oraz gwiazdy na niebie. W Warszawie i innym większym mieście raczej się tego nie uświadczy.

REKLAMA

Więcej informacji o pracy można znaleźć na stronie HiJobs.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA