REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Świąteczny city break za granicą? Wyższe ceny wcale nas nie zrażają

Rzuć wszystko i wyjedź na święta - pomyślało tysiące Polaków. Świąteczne wyjazdy są popularne, a Wielkanoc wcale nie jest tu wyjątkiem. I to mimo że za bilety lotnicze zapłacimy nawet o połowę więcej niż rok temu.

21.03.2024
6:48
Świąteczny city break za granicą? Wyższe ceny wcale nas nie zrażają
REKLAMA

Na wyjazdy w czasie Wielkanocy Polacy decydują się nie tylko ze względu na wolne dni w kalendarzu albo chęć ucieczki przed tradycyjnym świętowaniem, białą kiełbasą i żurkiem. 31 marca zaczyna obowiązywać nowy rozkład lotów, wracają letnie kierunki, pojawiają się nowe. Przykładowo Ryanair zawiezie pasażerów do portowego miasta Sardynii – Olbia i do Dubrownika. Zwiększy też liczbę połączeń na popularnych kierunkach jak Alicante, Zadar, Malaga czy Malta.

REKLAMA

Co piąty pasażer wybierze Włochy

Z radością obserwujemy, że Polacy bardzo chętnie podróżują w okresie wielkanocnym, czego dowodem jest ogromne zainteresowanie lotami do Włoch i Hiszpanii, a coraz większą popularnością cieszą się również takie kierunki jak Cypr, Wyspy Kanaryjskie, Chorwacja czy Portugalia – informuje Alicja Wójcik-Gołębiowska z Ryanaira.

Według irlandzkiego niskokosztowca hitem w czasie Wielkanocy jest kierunek emigracyjny, czyli Wielka Brytania, do której wybiera się co czwarty podróżujących liniami Ryanair. W tym przypadku bezkonkurencyjne są loty do Londynu (Luton oraz Stansted).

Ale w czasie świąt szukamy też słońca we Włoszech – okazuje się, że wyruszy tam niemal co piąty podróżujący w tym okresie. Dalej plasuje się Hiszpania (11 proc. podróżnych). Wśród włoskich kierunków rodacy najczęściej wybierają Mediolan (25 proc.), Rzym (16 proc.) oraz Sycylię (12 proc.). Na Półwyspie Iberyjskim najpopularniejszymi regionami są zaś Alicante (29 proc.) oraz Barcelona (15 proc.).

Więcej o turystyce przeczytasz na Bizblog.pl:

Z kolei według Kiwi.com w zestawieniu 20 najpopularniejszych kierunków znalazły się też Tajlandia, Turcja, Filipiny, Japonia, Stany Zjednoczone. Według internetowego biura podróży do najchętniej wybieranych należą trasy Warszawa-Rzym oraz Kraków–Paryż. A za nimi plasują się Warszawa–Barcelona i Warszawa-Ateny. Z Krakowa najczęściej polecimy do Londynu, a także do Rzymu, z kolei z Gdańska wybierzemy się głównie do Kopenhagi.

REKLAMA

Droższa podróż na Wielkanoc

Jest jednak i druga strona medalu wielkanocnych podróży, która wcale nie daje powodów do radości. W tym roku za bilet lotniczy zapłacimy o połowę więcej niż w roku ubiegłym. Według Kiwi.com średnia cena za lot to około 158 euro, podczas gdy rok temu było to 102 euro. Natomiast za najczęściej wybierane przez podróżujących w tym roku loty, na krótkich trasach, płacimy średnio 105 euro – czyli o 32 euro więcej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA