REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

PsiBufet zbuduje fabrykę na Śląsku. Będzie praca dla kilkuset osób

PsiBufet i Butternut Box wybudują w Zabrzu fabrykę, w której będą gotować świeżą karmę dla psów. Ta następnie trafi do całej kontynentalnej Europy. W fabryce znajdzie zatrudnienie kilkaset osób.

02.06.2024
7:06
PsiBufet zbuduje fabrykę na Śląsku. Będzie praca dla kilkuset osób
REKLAMA

PsiBufet już od 2016 roku sprzedaje indywidualnie dopasowane posiłki dla psów. Przez ten czas startupowi udało się zebrać 23 mln zł finansowania od inwestorów. Rok temu wszystkie udziały polskiej firmy nabył brytyjski Butternut Box, lider segmentu na rynku europejskim. Teraz firma zbuduje w Zabrzu swoją fabrykę.

REKLAMA

Z Butternut Box blisko współpracowaliśmy na długo przed transakcją, a na samo połączenie umówiliśmy się parę lat wcześniej. Efekty tej długotrwałej już współpracy właśnie widać, kiedy tak prężnie się rozwijamy - podkreśla Piotr Wawrysiuk, założyciel PsiBufet, dla którego wejście w skład większych struktur było najlepszą decyzją z możliwych.

Dziś Butternut Box realizuje strategię ekspansji, którą - zapewne - przyciągnął do siebie inwestorów w zeszłym roku. Spółka pozyskała wówczas 280 mln funtów (ponad 1,4 mld zł) od funduszu General Atlantic oraz dotychczasowego inwestora – L Catterton. Karma Brytyjczyków powstaje w Rudie’s Kitchen w Doncaster w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej o polskich firmach:

Nowa fabryka była konieczna, aby sprostać rosnącemu popytowi

Polska jest dla nas kluczowym rynkiem i cieszę się, że staje się regionalnym hubem dla działalności Butternut Box. Produkcja w Zabrzu pozwoli nam jeszcze szybciej dostarczać świeżą karmę do setek tysięcy psów z Niemiec, a także innych krajów kontynentalnej Europy – mówi David Nolan, założyciel i CEO Butternut Box.

Nowy zakład będzie mieć powierzchnię blisko 40 tys. mkw., a docelowo zatrudnienie znajdzie w nim kilkaset osób. Powstaje on w CTPark Zabrze w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jego właścicielem i operatorem jest firma CTP, największy w Europie deweloper nieruchomości przemysłowych i logistycznych notowany na giełdzie.

Tak ma wyglądać fabryka Psiego Bufetu

Pierwsze karmy wyjadą z Zabrza w połowie przyszłego roku

O wyborze tej lokacji zadecydowało kilka czynników, to m.in. bliskość autostrad A1 i A4, co pozwala na szybką dostawę w całej Europie Środkowej, a także dostępność wykwalifikowanej kadry inżynierskiej.

REKLAMA

Na Śląsku znajdują się uniwersytety i politechniki, które kształcą ludzi, jakich będziemy szukać. PsiBufet zatrudni też osoby z doświadczeniem w innych obszarach - w kadrach, HR, pracy w dużych zakładach produkcyjnych i halach magazynowych, a także zajmujących się planowaniem produkcji i logistyką - mówi w rozmowie z Bizblogiem Piotr Wawrysiuk.

Firma otrzymała również pomoc publiczną od miasta i całego regionu, a także doradztwo komercyjne ze strony operatora CTP.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA