REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Londyńczycy przejmują polski startup. Jakościowa karma dla psów dotrze teraz do innych krajów

PsiBufet już od 2016 roku sprzedaje indywidualnie dopasowane posiłki dla psów. Przez ten czas startupowi udało się zebrać 23 mln zł finansowania od inwestorów. Teraz wszystkie udziały polskiej firmy nabył brytyjski Butternut Box, lider segmentu na rynku europejskim.

22.04.2023
9:06
Londyńczycy przejmują polski startup. Jakościowa karma dla psów dotrze teraz do innych krajów
REKLAMA

Choć obie firmy powstały w tym samym roku, to Butternut Box był inwestorem PsiegoBufetu już od pierwszej rundy inwestycyjnej przed trzema laty. Przez siedem lat działalności PsiBufet pozyskał od inwestorów 23 mln zł finansowania. Teraz właścicielem wszystkich udziałów staje się jednak Butternut Box. Tym samym exit z inwestycji zaliczyły takie fundusze jak Kogito Ventures i RKKVC, a także aniołowie biznesu związani z takimi firmami jak Packhelp, Omnipack, Nice To Fit You czy Performance Media. 

REKLAMA

Butternut Box jest nie tylko inwestorem kapitałowym, ale przede wszystkim strategicznym, dzielącym się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nasze firmy łączy wspólna kultura organizacyjna oraz przede wszystkim misja: dostarczać zdrowie i radość pieskom oraz ich opiekunom na całym świecie - mówi Piotr Wawrysiuk, założyciel i CEO PsiBufet. 

PsiBufet powstał jako rodzinna firma, która koncentrowała się na zamożnych klientach, chcących inwestować w zdrowie swoich pupili. Ich żywność obywa się bez konserwantów, sztucznych utrwalaczy ani zboża.

Zespół PsiBufet

Platforma działa w modelu D2C, co oznacza, że hermetycznie zapakowane porcje dostarcza bezpośrednio do właścicieli czworonogów. Wysyła je na terenie całej Polski, także w formie subskrypcji.

Po połączeniu nasz rynek stanie się dla  Butternut Box centrum regionalnego rozwoju

Grupa obecna jest już na zachodnich rynkach: w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii i Belgii.

REKLAMA

Polska to dla nas bardzo dobry rynek do rozwoju. Ma jeden z większych odsetków zwierząt przypadających na gospodarstwa domowe w całej Europie.  Synergia wynikająca z połączenia firm oraz zaplecze kapitałowe, jakie posiadamy, pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. – mówi David Nolan, współzałożyciel Butternut Box.

Dodatkowe fundusze mają pozwolić grupie m.in. na lepszą jakość świeżego jedzenia, poszerzenie asortymentu produktowego i wygodniejsze zarządzanie planem dla klientów. Nolan zakłada, że PsiBufet w ciągu kilku lat stanie się liderem rynku karmy dla psów w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA