REKLAMA
 1. bizblog
 2. Podróże

Promocja na bilety PKP Intercity. Miejsc na pewno nie zabraknie

Podczas zbliżającego się weekendu majowego zapewne wielu Polaków będzie chciało podróżować zarówno w Polsce i za granicą. Dlatego w tym okresie będą do kupienia bilety w promocyjnych cenach. PKP Intercity planuje też zwiększenie liczby kursujących pociągów, wzmocni 182 składy dodatkowymi 238 wagonami, a tym 58 połączeniom z największym obłożeniem doda 126 wagonów.

26.04.2024
20:12
Promocja na bilety PKP Intercity. Miejsc na pewno nie zabraknie
REKLAMA

Majówka to okres, kiedy wiele osób decyduje się na wyjazdy, zarówno w kraju, jak i za granicę dlatego PKP Intercity oferuje połączenia do najpopularniejszych kurortów, ale także do tych mniej znanych, urokliwych miejsc.

REKLAMA

Dodatkowe pociągi oraz kursy o wydłużonych relacjach

PKP Intercity zaplanowało uruchomienie dodatkowych pociągów oraz kursowanie wybranych połączeń w wydłużonych relacjach.

Pełna lista dodatkowo uruchomionych pociągów:

 • EIC 1540 Jantar Warszawa Zach. - Hel; kursujący 27-28 kwietnia i 1-5 maja,
 • EIC 5140 Jantar Hel - Warszawa Zach.; kursujący 27-28 kwietnia i 1-5 maja,
 • EIC 1548 Kaszub Warszawa Zach. –Gdynia Gł.; kursujący 6 maja,
 • EIC 5148 Kaszub Gdynia Gł. –Warszawa Centr.; kursujący 5 maja,
 • EIC 1592 Neptun Warszawa Centr. - Gdynia Gł.; kursujący 27 kwietnia i 1 oraz 3 maja,
 • EIC 5192 Neptun Gdynia Gł. - Warszawa Zach.; kursujący 28 kwietnia i 1 oraz 5 maja,
 • IC 57150 Zatoka Gdynia Gł. - Poznań Gł.; kursujący 30 kwietnia oraz 1,2,5 maja,
 • IC 75150 Zatoka Poznań Gł. - Gdynia Gł.; kursujący 1,2,3,6 maja,
 • IC 15154 Lazur Łódź Fabryczna - Gdynia Gł.; kursujący 1 maja,
 • IC 51154 Lazur Gdynia Gł. - Łódź Fabryczna; kursujący 1 maja,
 • IC 51128 Mieszko Bis Gdynia Gł. – Łódź Kaliska przez Poznań, Wrocław, Częstochowę; kursujący 5 maja.

Pełna lista pociągów kursujących w wydłużonych relacjach:

 • IC 31102 Marszałek Piłsudski rel. Kraków Gł. – Warszawa Gdańska kursuje w wydłużonej relacji do Olsztyna Gł. pod numerem 35124; kursujący 4 maja,
 • IC 13102 Marszałek Piłsudski rel. Warszawa Gdańska – Kraków Gł. kursuje w wydłużonej relacji z Olsztyna Gł. pod numerem 53124; kursujący 5 maja,
 • IC 91130 Zosia Łódź Fabryczna - Warszawa Wsch. wydłużony jako IC 15130 do Gdyni Gł.; kursujący 5 maja,
 • EIC 8100 Chrobry Szczecin Gł. - Warszawa Wsch. wydłużony jako EIC 8540 do Gdyni Gł.; kursujący 27 kwietnia i 4 maja,
 • EIC 1800 Chrobry Warszawa Wsch. - Szczecin Gł. wydłużony jako EIC 5840 z Gdyni Gł.; kursujący 28 kwietnia i 5 maja,
 • IC 61102 Konopnicka relacji Wrocław Gł. – Warszawa Wschodnia kursuje w wydłużonej relacji do Olsztyna Gł. pod numerem 65124; kursujący 30 kwietnia i 5 maja,
 • IC 16108 Oleńka relacji Warszawa Gdańska – Wrocław Gł. kursuje w wydłużonej relacji z Olsztyna Gł. pod numerem 56124; kursujący 30 kwietnia i 5 maja,
 • TLK 53102 Lubomirski rel. Gdynia Gł. – Kraków Gł. kursuje w wydłużonej relacji do Przemyśla Gł.; kursujący 30 kwietnia i 4-5 maja,
 • TLK 35102 Lubomirski rel. Kraków Gł. – Gdynia Gł. kursuje w wydłużonej relacji z Przemyśla Gł.; kursujący 1 maja i 5-6 maja.

2 maja w Warszawie odbędzie się finał Pucharu Polski w piłce nożnej. PKP Intercity uruchomi 3 dodatkowe pociągi specjalne dla kibiców ze Szczecina oraz 4 dodatkowe pociągi specjalne dla kibiców z Krakowa, a także wzmocni połączenia rozkładowe jadące z tych miast do stolicy - informuje narodowy przewoźnik.

Więcej o PKP Intercity można przeczytać poniżej:

Majówkowa promocja na bilety

Dla osób planujących podróż z większą grupą PKP Intercity przygotowała promocje „Taniej z Bliskimi”. Aby uzyskać 30 proc. zniżki od podstawowej ceny biletów, wystarczy podróżować w grupie liczącej od 2 do 6 osób. Oferta ta jest dostępna w pociągach TLK i IC na trasach krajowych, a dodatkowo można ją łączyć z ulgami ustawowymi.

Ważne jest, aby bilety zakupić  najpóźniej na trzy dni przed odjazdem. Dzięki tej promocji podróżowanie z rodziną lub grupą przyjaciół jest tańsze. Warto również korzystać z promocji „Bilet Rodzinny” na połączenia EIC i EIP, która pozwala na obniżenie kosztów podróży o 30 proc. Jest to korzystna oferta dla grupy od 2 do 5 osób, w której podróżuje przynajmniej jedno dziecko poniżej 16 roku życia - podaje przewoźnik.

PKP Intercity wskazuje też, że we wszystkich pociągach PKP Intercity w relacjach krajowych można korzystać także z Karty Dużej Rodziny, która daje 30 proc. rabatu podczas wspólnej podróży co najmniej 2 osób posiadających Kartę Dużej Rodziny i to bez względu na przynależność rodzinną.

Podróżując z dziećmi, warto pamiętać o tym, że dzieci, które nie ukończyły 4. roku życia, podróżują z PKP Intercity z ulgą 100 proc. w wagonach 2. klasy. Wystarczy pobrać dla nich bilet z tą ulgą. Starszym dzieciom i młodzieży szkolnej przysługuje ustawowa ulga w wysokości 37 proc. na podstawie legitymacji szkolnej.

Jest też coś dla studentów i osób podróżujących w tygodniu

Studenci mogą korzystać z ustawowej ulgi, która pozwala im na 51 proc. zniżki na bilety PKP Intercity na wszystkie krajowe trasy. Wystarczy okazać ważną legitymację studencką. Seniorzy również mają możliwość taniego podróżowania z narodowym przewoźnikiem. Każdy, kto ukończył 60 lat, może skorzystać z oferty „Bilet Seniora”, która zapewnia 30 proc. zniżki na podróże krajowe we wszystkich kategoriach pociągów, zarówno w pierwszej, jak i drugiej klasie. Wystarczy okazać konduktorowi dowód tożsamości z datą urodzenia.

Osoby na emeryturze lub rencie, niezależnie od wieku, mają prawo do dwóch przejazdów rocznie z 37 proc. zniżką w drugiej klasie we wszystkich kategoriach pociągów na trasach krajowych. Podczas kontroli, oprócz dowodu tożsamości, powinni przedstawić zaświadczenie wydane przez odpowiednią instytucję, na przykład przez lokalną jednostkę Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów - tłumaczy PKP Intercity.

Ci, co podróżują podczas tegorocznej majówki, ale w środku tygodnia, mogą skorzystać z oferty Mulitprzejazd oraz Multiprzejazd Max.

REKLAMA

Obowiązują one przez trzy doby od północy we wtorek do godz. 24.00 w czwartek i umożliwiają dowolną liczbę przejazdów w tym czasie. Wybierając Multiprzejazd, można podróżować pociągami kategorii TLK i IC w 2. klasie za 119 zł i w 1. klasie za 159 zł. Natomiast Multiprzejazd Max obejmuje wszystkie pociągi PKP Intercity. Bilet na podróże w 2. klasie kosztuje 239 zł, a w 1. klasie – 396 zł - zapewnia PKP Intercity.

Szczegółowe informacje o rozkładach jazdy pociągów, a także możliwościach zakupu biletów, są dostępne na stronie intercity.pl, w aplikacji mobilnej PKP Intercity oraz na infolinii pod numerem +48 22 322 22 22 (koszt zgodny z taryfą operatora). Ponadto narodowy przewoźnik informuje, że w trakcie długiego weekendu do dyspozycji pasażerów, na największych dworcach w Polsce, będą informatorzy mobilni. Pomogą oni podróżnym ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży. PKP Intercity zachęca do wcześniejszego planowania podróży i zakupu biletów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA