REKLAMA
  1. bizblog
  2. Transport

Nowy rekord PKP Intercity. Tylu pasażerów jeszcze nie jeździło w długi weekend

Takich wyników frekwencji wśród pasażerów PKP Intercity nie notowało jeszcze nigdy. W sierpniowy weekend było tylu chętnych na podróżowanie, że w efekcie został ustanowiony nowy rekord. Według danych przewoźnika podróżowało w tym okresie ponad 1,2 miliona pasażerów. Tym samym PKP Intercity pobiło zeszłoroczny rekord frekwencji w tym samym okresie.

18.08.2023
16:51
Nowy rekord PKP Intercity podczas długiego weekendu
REKLAMA

PKP Intercity po rekordowej majówce i czerwcówce ponownie może pochwalić się najwyższym wynikiem w swojej historii tym razem podczas długiego weekendu sierpniowego.

REKLAMA

Kolejny rekord wśród podróżujących

PKP Intercity podsumował długi weekend sierpniowy i okazało się, że z połączeń przewoźnika skorzystało ponad 1,2 miliona pasażerów. To o 300 tysięcy więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Dniem z najwyższą frekwencją okazał się piątek 11 sierpnia. Do pociągów przewoźnika wsiadło wtedy blisko 254 tysiące pasażerów. Każdego dnia podczas długiego weekendu z PKP Intercity podróżowało średnio ponad 244 tysiące osób.

Kolejny długi weekend i kolejny rekord. Nieustannie pracujemy nad tym, by podróże z PKP Intercity były przystępne dla wszystkich Polaków. Ponad milion pasażerów w zaledwie pięć dni to bardzo wysoki wynik i dowód na to, że rola kolei w wakacyjnych podróżach rośnie – mówi Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

Wsparcie taboru i optymistyczne prognozy na koniec roku

Jak wskazuje PKP Intercity, przewiezienie ponad miliona pasażerów nie byłoby możliwe bez dodatkowego wsparcia taboru.

W okresie 11–15 sierpnia wzmocniło 147 pociągów dodatkowymi 175 wagonami. Na tory wyjechały też dwa dodatkowe spalinowe zespoły trakcyjne. Dłuższe składy pojawiły się na trasach pomiędzy największymi aglomeracjami oraz w połączeniach do największych ośrodków turystycznych takich, jak Trójmiasto, Olsztyn, Ustka, Kołobrzeg czy Świnoujście - podaje przewoźnik.

REKLAMA

Wysoka frekwencja wśród podróżujących podczas długiego weekendu sierpniowego jest odzwierciedleniem trendu, który jak wskazuje PKP Intercity - utrzymuje się od początku roku. Od stycznia do lipca 2023 r. do pociągów przewoźnika wsiadło blisko 38 mln pasażerów. Powyższe dane wskazują, że spółka ma szansę przewieźć do grudnia ponad 60 mln osób.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA