REKLAMA
 1. bizblog
 2. Podróże

Najmodniejsze kierunki na długi weekend? Zdziwisz się

Zbliżający się długi weekend to świetna okazja, by udać się na citybreak, zwłaszcza dla tych, którzy dłuższy urlop mają już za sobą. Jak wskazują eksperci, w tym roku ponad 53 proc. ankietowanych ma zamiar udać się w przynajmniej jedno miejsce za granicą, którego do tej pory nie mieli okazji zobaczyć, a niemal co czwarty ankietowany wyruszy w podróż mniej utartymi szlakami.

12.08.2023
4:52
Najmodniejsze kierunki na długi weekend? Zdziwisz się
REKLAMA

Analiza Kiwi.com wskazuje, że niemal 30 proc. użytkowników, którzy wybiorą się poza granice kraju, na miejscu spędzi od 3 do 6 dni, płacąc za bilet lotniczy średnio 148 euro a na najkrótszych trasach 105 euro. 11 sierpnia (piątek) to najczęściej wybierany dzień na początek podróży. Kiwi.com sprawdziło, które kierunki cieszyły się największą popularnością.

REKLAMA

Długi weekend sprzyja zagranicznym podróżom

Długie weekendy to świetna okazja na citybreak, zarówno dla tych, którzy dłuższy urlop mają już za sobą, jak i tych, którzy wakacjami będą dopiero się cieszyć. W połowie sierpnia wystarczy wziąć jeden dzień wolnego, aby cieszyć się 4 pełnymi dniami wolnego. Według analizy w tym roku niemal 30 proc. użytkowników, którzy w tym czasie wybiorą się poza granice kraju, na miejscu spędzi od 3 do 6 dni.

Prawie co drugi użytkownik (49 proc.) sierpniowy wyjazd zarezerwował na ponad miesiąc przed planowaną podróżą, a 22 proc. nawet na 2-4 miesięcy wcześniej. Piątek, 11 sierpnia, to najczęściej wybierany dzień na początek weekendowej podróży - informuje Kiwi.com.

Choć sezon wakacyjny w pełni, dokonując rezerwacji z tak dużym wyprzedzeniem, można upolować bilety lotnicze w bardzo dobrej i przyjaznej dla portfela cenie. Wedle Kiwi.com polscy użytkownicy za bilet lotniczy na długi sierpniowy weekend zapłacili średnio 148 euro a na najkrótszych trasach 105 euro.

Jakie kierunki najchętniej wybierają Polacy

Mimo fali upałów południe Europy nadal cieszy się ogromną popularnością i przyciąga turystów z Polski, którzy marzą o ciepłym morzu i solidnej dawce słońca. Kiwi.com przekonuje, że wielu z nas postawi na kraje nordyckie, głównie Szwecję i Norwegię. To świetna alternatywa dla tych, którzy marzą o odpoczynku na łonie natury w łagodnym klimacie, z przyjemną temperaturą, ale przede wszystkim bez upałów.

Użytkownicy Kiwi.com w tym roku na sierpniowy długi weekend najczęściej wybierali:

 1. Włochy
 2. Hiszpanię
 3. Grecję
 4. Norwegię
 5. UK
 6. Szwecję

Wśród najpopularniejszych tras znalazły się:

 1. Warszawa-Rzym
 2. Warszawa-Budapeszt
 3. Warszawa-Paryż
 4. Gdańsk-Sztokholm
 5. Kraków-Mediolan
 6. Kraków-Oslo

Europejczycy mają dosyć upałów

Z danych GUS wynika, że coraz chętniej odwiedzają nas turyści zagraniczni. Nasze szerokie, piaszczyste plaże docenia coraz częściej zagranicznych turystów: Niemcy, Czesi, Norwegowie czy Duńczycy. Notuje się wzrost rok do roku (dane z maja 2023), które mówią o ponad 237 tys. więcej udzielonych noclegów turystom z zagranicy. Europejczycy mają dosyć wysokich temperatur i anomalii pogodowych, które są niebezpieczne dla starszych i najmłodszych, dlatego coraz częściej wybierają wypoczynek nad Bałtykiem.

REKLAMA

Jak potwierdza jeden z właścicieli kurortu w Międzyzdrojach, Niemcy stanowią 65 proc. wypoczywających osób z zagranicy.

A co mówią o naszym kraju odwiedzający z zewnątrz? Doceniają Polskę za dobrą infrastrukturę i przystępne ceny. W porównaniu z Europą Zachodnią według Eurostatu polskie restauracje i hotele są przeciętnie o 25,1 proc. tańsze od średniej unijnej, a także niską przestępczość.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA