REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Powerdot rozpoczyna współpracę z Elocity. Co to oznacza dla kierowców?

Powerdot twierdzi, że nie będzie miał własnej apki, za to nawiąże współpracę z Elocity. Aplikacja tej firmy do zarządzania stacjami ładowania elektryków w chmurze umożliwia wygodne wyszukiwanie stacji, sprawdzenie ich mocy oraz dostępnych złączy. Za jej pomocą można też uruchomić urządzenie oraz dokonać płatności.

23.10.2023
19:01
samochody-elektryczne-blakcout-zapotrzebowanie
REKLAMA

Grigoriy Grigoriev, dyrektor generalny Powerdot w Polsce wyjaśnia, że łatwy dostęp do usługi ładowania, a także otwartość na wszystkich użytkowników aut elektrycznych to filary strategii Powerdot w Polsce i w Europie.

REKLAMA

Nie wiążemy osób chcących naładować auto na stacji Powerdot żadnymi umowami czy abonamentami, umożliwiając jednocześnie korzystanie z naszych stacji abonentom innych dostawców usługi ładowania. Wyprzedzając regulacje unijnego programu Fit for 55, umożliwiamy różne metody płatności, np. kartą płatniczą na terminalu czy kodem QR – wylicza Grigoriev.

Płatności za ładowanie elektryków. Powerdot stawia na różnorodność

Trudno się dziwić, że w tej sytuacji Powerdot nie rozwija takich rozwiązań jak własna aplikacja mobilna, dąży natomiast do tego, aby jego stacje były łatwo dostępne dla jak największej liczby użytkowników korzystających, na zasadzie roamingu, z różnych aplikacji mobilnych istniejących na rynku.

Więcej wiadomości o elektromobilności

Dzięki współpracy z Elocity nasze stacje są widoczne dla użytkowników aplikacji tego dostawcy, z której korzysta 30 tysięcy osób. Obecnie w aplikacji Elocity widocznych jest ok. 700 stacji różnych operatorów – podaje Grigoriy Grigoriev.

Powerdot jest firmą o korzeniach portugalskich, działającą w różnych krajach Europy. W sumie ma już ponad 3000 punktów ładowania i ponad 8000 kolejnych w trakcie budowy. W Polsce jest to odpowiednio 50 i 800.

Jak zapłacisz za ładowanie? Jak tylko chcesz

Aplikacja Elocity umożliwia wyszukanie stacji Powerdot, sprawdzenie ich mocy, a także dostępnych złączy. Za jej pomocą można uruchomić usługę ładowania, a także dokonać płatności na warunkach obowiązujących użytkowników aplikacji. Alternatywnie użytkownik może uruchomić stację na przykład kodem QR i wybrać płatność według cennika Powerdot, kartą RFiD lub aplikacją innego dostawcy

REKLAMA

Cieszy nas szybki rozwój infrastruktury ładowania, której operatorzy biorą pod uwagę komfort użytkowników. Mam na myśli zarówno szeroki wachlarz płatności za ładowanie, jak i dużą moc stacji. Jako Elocity z dumą służymy swoim doświadczeniem i wsparciem technologicznym firmom, które rozwijając swoje usługi w Europie, zdecydowały się także na działalność w Polsce - informuje Michał Baranowski, CEO Elocity.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA