REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Oprocentowanie lokat. Pojawiły się nowe lukratywne oferty. Zobacz, czym kuszą mBank, Pekao i Santander

Inflacja, drożyzna, pieniądz traci na wartości - to nasza codzienności i niestety także najbliższa przyszłość. W tej sytuacji banki zaczynają nareszcie podnosić oprocentowanie lokat, ale cudów cały czas nie ma się co spodziewać. Oprocentowanie w najlepszym przypadku wyniesie połowę tego co inflacja. Mimo to jakieś zmiany na plus powoli zachodzą.

21.07.2022
7:27
Oprocentowanie lokat. Pojawiły się lukratywne oferty. Zobacz, czym kuszą klientów mBank, Pekao i Santander
REKLAMA

Santander Consumer Bank kolejny raz podwyższa oprocentowanie lokaty Online Nowe Środki. Po zmianie wyniesie ono kolejno 6,20 proc. na 12 miesięcy i 6,00 proc. na pół roku. Bank wprowadza również nowe oprocentowanie w wysokości 5,50 proc. dla lokaty na 3 miesiące.

REKLAMA

Produkt pozwala na wpłatę kapitału od 1000 do 400 000 zł. Wszystkie formalności można załatwić bez wychodzenia z domu.

undefined

Według GUS inflacja w Polsce w czerwcu 2022 przekroczyła już 15 proc. w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku. To właściwy moment na to, żeby zadbać o swoje oszczędności z wykorzystaniem produktów finansowych

- mówi Magdalena Drążkowska, menedżer ds. depozytów z Santander Consumer Banku.

Santander Consumer Bank podniósł też oprocentowanie promocyjne na rachunku oszczędnościowym na nowe środki na 6 proc. do 1 000 000 zł.

Bank twierdzi, że to jedyna oferta na rynku z taką kwotą maksymalną bez konieczności zakładania ROR.

Bank Pekao podbija stawkę i ponownie podnosi oprocentowanie lokat. Z nowej oferty mogą skorzystać wszyscy klienci, którzy przenoszą swoje oszczędności do banku, jak również klienci, którzy mają już w Pekao swoje środki.

Lokaty na nowe środki można otworzyć z oprocentowaniem wynoszącym: 6,5 proc. w skali roku na 12 miesięcy, 6 proc. w skali roku na 9 miesięcy i 5,5 proc. w skali roku na 6 miesięcy. 

Klienci, którzy chcą cieszyć się jeszcze wyższym zyskiem, mogą skorzystać z oferty 7 proc. w skali roku na lokacie z funduszem inwestycyjnym. Z oferty mogą skorzystać klienci, którzy ulokują połowę lokowanej kwoty w jeden z wybranych funduszy inwestycyjnych Pekao TFI. Oferta dostępna jest w placówkach banku i kanałach zdalnych.

Dla klientów, którzy preferują obsługę produktów bankowych poprzez aplikację mobilną, Bank Pekao oferuje Lokatę 5 proc. PeoPay na 3 miesiące do 30 tys. zł z oprocentowaniem stałym wynoszącym 5 proc. w skali roku. 

Równolegle Pekao podnosi oprocentowanie na Lokatach Standardowych. Od 18 lipca klienci będą mogli zyskać nawet 4,0 proc. na lokacie 12-miesięcznej otwartej w kanałach zdalnych.

Bank Pekao zapewnia, że jest to obecnie jedna z najwyższych stawek oprocentowania lokat terminowych w standardowej ofercie. 

Inne banki też podwyższają oprocentowanie lokat

Z kolei bank Credit Agricole podwyższył oprocentowanie lokat o stałej stopie procentowej, dla klientów indywidualnych w ramach Lokaty Mobilnej Na Dobry Początek.

W jej ramach dostajesz 7 proc. na rocznej lokacie mobilnej o stałym oprocentowaniu wpłacając minimum 1 000 zł, a maksymalnie 75 000 zł. Oferta ta skierowana jest tylko do nowego klienta

Także 7 proc. w skali roku oferuje BNP Paribas Bank Polska . Tyle można otrzymać, decydując się na 12 miesięcy Lokaty na Nowe Środki.

Nowe środki, do 200 tys. zł,. na Koncie Oszczędnościowym Profit Bank Millennium oprocentował na 6 proc. w skali roku.

Nowe oprocentowanie lokat przygotował także bank ING. Dla klientów, którzy jeszcze z ING nie oszczędzają, bank przygotował ofertę Bonus na start z oprocentowaniem 6,5 proc. przez 3 miesiące od otwarcia konta, dla kwot poniżej 200 000 zł. Po zakończeniu oferty dla tego konta obowiązywać będzie oprocentowanie standardowe 1 proc.

Dla klientów, którzy już oszczędzają z ING, przygotowano nową edycję oferty specjalnej OKO Bonus,  również z oprocentowaniem 6,5 proc. przez 3 miesiące, dla nowych środków do 200 000 zł. Oferta dla posiadaczy Mojego ING. W przypadku kwot powyżej 200 000 zł i tych, które nie stanowią nowych środków, oprocentowanie wynosi 1 proc.

REKLAMA

Alionr Bank oferuje lokatę na nowe środki z oprocentowaniem do 7 proc. Oferta obowiązuje od 1 000 zł bez maksymalnej kwoty, ale 7 proc. dostaniemy jeśli na lokacie oszczędzać będziemy przez 19 miesięcy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA