REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Idą święta! Polacy się pakują i uciekają z kraju

Lato to nadal najbardziej popularny okres na wypoczynek, ale coraz częściej widać, że zimowe wyjazdy to równie atrakcyjna forma spędzania czasu z rodziną. Szczególną popularnością cieszą się Świąteczne jarmarki, ferie zimowe, a między nimi okres świąt Bożego Narodzenia. A gdzie najchętniej wyjeżdżamy, aby celebrować święta i witać Nowy Rok? Kiwi.com przedstawia najpopularniejsze kierunki.

09.12.2023
17:29
Idą święta! Polacy się pakują i uciekają z kraju
REKLAMA

Wedle analizy Kiwi.com najwięcej użytkowników na podróż wybrało datę 22 grudnia, a zadziwiające jest to, że niewiele mniej na pokład samolotu wsiądzie w samą Wigilię!

REKLAMA

Z jakim wyprzedzeniem Polacy kupują bilety

Święta Bożego Narodzenia rządzą się swoimi zasadami. Jest to jeden ze szczytów sezonu w ciągu roku, kiedy bilety lotnicze są zwykle droższe, dlatego warto kupić je z odpowiednim wyprzedzeniem.

Dane Kiwi.com wskazują, że polscy użytkownicy są tego świadomi, bo 66 proc. z nich rezerwacji dokonała z wyprzedzeniem od 21 do 60 dni przed planowaną podróżą. Choć w tym roku średnia cena lotu na krótkich trasach jest nieco wyższa (81,5 euro) niż w 2022 r. (74 euro), to pasażerowie dołożyli wszelkich starań, by za bilet oraz usługi dodatkowe, jak dodatkowy bagaż czy wybór miejsca zapłacić poniżej 100 euro.

Więcej wiadomości na temat biletów lotniczych można przeczytać poniżej:

Najpopularniejsze zimowe kierunki urlopowe

Kiwi.com sprawdziła najczęściej wybierane przez podróżujących kierunki na świąteczne wojaże. Słoneczna i stosunkowo ciepła o tej porze roku Hiszpania oraz Włochy znalazły się w czołówce, a tuż za nimi Wielka Brytania, Norwegia, Francja, a także Niemcy. Wśród topowych 20 kierunków znalazły się również Malta, Grecja i Turcja.

REKLAMA

W nadchodzące święta najwięcej z nas będzie podróżować z Warszawy do Paryża, Wiednia, Barcelony, Mediolanu, Budapesztu i Londynu. Co drugi podróżujący z Kiwi.com w miejscu docelowym ma zamiar spędzić około 3 dni, a co piąty około tygodnia, czyli nieco dłużej, niż w ubiegłym roku. 

Może wydawać się zaskakujące, że zimą, kiedy doskwiera nam zazwyczaj brak słońca, krótkie dni lub niższe temperatury, wiele osób decyduje się na wyjazd do krajów skandynawskich i Europy Zachodniej. Zima pod względem cenowym to doskonały czas na organizację dalszych i dalekich podróży, wielu użytkowników z Polski zdecydowało się na wyjazd do USA czy Kanady – podaje Kiwi.com.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA