REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Gotowi na długi weekend? Zaplanujcie wydatki z głową

Po majówce czas na zaplanowanie kolejnego długiego weekendu. Dlatego z tej okazji mPay przygotowało dla wszystkich użytkowników aplikacji kilka przydatnych funkcjonalności, dzięki którym w łatwy i szybki sposób będzie można zaplanować wydatki podczas wyjazdów. Oto ranking czterech najbardziej przydatnych funkcji w ramach jednej aplikacji, z których warto skorzystać.

28.05.2024
22:01
Gotowi na długi weekend? Zaplanujcie wydatki z głową
REKLAMA

Eksperci mPay przygotowali specjalne zestawienie najbardziej przydatnych funkcjonalności w aplikacjach finansowych, które odmienią Twoje dotychczasowe doświadczenie podróży samochodem.

REKLAMA

Płatności za parkowanie i ubezpieczenie w jednym miejscu

mPay twierdzi, że ma rozwiązanie na bolączki związane z wyszukaniem parkomatu w nowo poznanym mieście oraz związane z tym kolejki, wracanie z biletem do samochodu i ciągłe kontrolowanie czasu postoju.

Wystarczy:

  • ściągnąć aplikację, która pozwoli opłacić miejsce postojowe bez wychodzenia z auta poprzez kliknięcie w telefonie'
  • umieścić dedykowaną naklejkę za szybą samochodu lub kartkę z informacją o korzystaniu z aplikacji,
  • wybrać miasto, strefę i metodę płatności,
  • kliknąć: rozpocznij parkowanie.

Największym plusem tej funkcjonalności jest możliwość zdalnego przedłużenia czasu parkowania, dzięki temu cieszysz się spokojem np. podczas zwiedzania miasta, nie martwiąc się o ewentualny mandat. Co więcej, dzięki sygnałowi GPS aplikacja zapamiętuje lokalizację, w której rozpocząłeś płatne parkowanie. Jeśli tylko zechcesz, możesz zostać doprowadzony do tego miejsca z użyciem nawigatora, podobnie jak przy użyciu Google lub Apple Maps - podaje mPay.

Według platformy planując zarówno krótkie wypady, jak i dalsze podróże, warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Dzięki szybkiej porównywarce można zaoszczędzić czas, unikając żmudnego przeglądania różnych ofert. W ofercie dostępna jest szeroka gama ubezpieczeń komunikacyjnych, w tym OC, AC, NW, oraz pakiety Assistance dostosowane do indywidualnych potrzeb. Wystarczy zeskanować kod z dowodu rejestracyjnego, aby rozpocząć korzystanie z usług.

Warto dodać, że od stycznia drastycznie wzrosły kary za brak OC. Miesiąc opóźnienia może kosztować kierowcę nawet ponad 8000 zł! - informuje mPay.

Więcej wiadomości na temat mPay można przeczytać poniżej:

Opłaty autostradowe i aplikacja płatnicza na różne wydatki

Jedną z największych zalet podróżowania autostradą jest możliwość szybkiego przemieszczania się. Platforma mPay uważa, że warto poznać sposób, który jeszcze bardziej usprawni podróż, eliminując zbędne przerwy związane postojem na bramkach płatniczych i wskazuje, że korzystając z ich aplikacji, można łatwo opłacić przejazdy autostradami, unikając konieczności zatrzymywania się. Wystarczy jednorazowo aktywować usługę.

Co więcej, podczas podróży nie trzeba mieć dostępu do internetu, ani nawet samego telefonu - bramki autostradowe zostaną otwarte automatycznie po odczytaniu numeru rejestracyjnego. To proste rozwiązanie, które sprawia, że podróżowanie staje się jeszcze bardziej wygodne i bezproblemowe - dodaje mPay.

REKLAMA

Lider fintechu zauważa też, że Podróże często wiążą się z nieplanowanymi wydatkami. Dlatego warto mieć pod ręką aplikację płatniczą, która umożliwia swobodne korzystanie ze swoich środków w dowolnym momencie.

Dzięki wirtualnej karcie płatniczej można płacić za paliwo, jedzenie, noclegi czy nawet drobne zakupy bez konieczności noszenia ze sobą gotówki. To nie tylko wygodne, ale także bezpieczne, ponieważ nie naraża się na ryzyko kradzieży pieniędzy. Co więcej, korzystając z aplikacji, można śledzić swoje wydatki w czasie rzeczywistym, co ułatwia kontrolę nad budżetem podczas podróży. Aby oszczędzić czas, szybko i łatwo można podłączyć wirtualną kartę np. do portfela Google Pay - podsumowują eksperci mPay.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA