REKLAMA
  1. bizblog
  2. Nieruchomości

Domy od 3 euro. Zagraniczniaki kupują, więc mamy nowy hit

Jeśli boli cię głowa od samego patrzenia na ceny nieruchomości w Polsce, to może czas najwyższy rzucić wszystko i przenieść się na Sycylię. Urocze miasteczko Sambuca di Sicilia szuka nowych lokatorów do opuszczonych domów w cenie niższej niż latte na mieście.

11.06.2024
5:13
Domy od 3 euro. Zagraniczniaki kupują, więc mamy nowy hit
REKLAMA

Drastyczny spadek mieszkańców na włoskich prowincjach sprawił, że niektóre miasteczka już od lat wystawiają na sprzedaż domy za bezcen. Oczywiście są i haczyki, bo kupując nieruchomość za 1 euro, trzeba liczyć się często z wysokimi kosztami remontu oraz przede wszystkim - osiedleniem się na stałe lub na dłużej niż wakacje. Najnowsza oferta dotyczy domów w jednym z miast na Sycylii, które już po raz trzeci będzie kusiło turystów do zatrzymania się na dłużej.

REKLAMA

Dom na sprzedaż za 3 euro. Jest też gwiazdka

Właściwie tych domów do kupienia jest tym razem 12, więc jest w czym wybierać, i są zlokalizowane w starej dzielnicy Saracen. W ofercie znalazły się nieruchomości z jednym, dwoma lub trzema pokojami, które mają od 50 do 80 mkw.

Jak stwierdził burmistrz miasta Giuseppe Cacioppo w rozmowie z CNN, „obcokrajowcy masowo kupują nasze domy, jak dotąd jest to hit”.

To idealny moment. Turyści i zainteresowani kupnem, którzy obecnie podróżują do Włoch oraz osoby planujące wyjazd na wiosnę i lato, mogą przyjechać i je obejrzeć - zachęca burmistrz.

Jakie warunki trzeba spełnić, by nabyć jeden z tych domów? Najpierw trzeba wygrać aukcję, która zaczyna się od 3 euro. Do tego należy wpłacić kaucję - 5 tys. euro, która zostanie zwrócona w przypadku przegrania licytacji, lub stanie się gwarancją depozytu zwycięzcy aukcji, który musi wyremontować dom w ciągu trzech lat.

Więcej o rynku nieruchomości przeczytasz na Bizblog.pl:

Włoskie domy na sprzedaż przyciągają turystów

Miasto Sambuca wyludniło się w 1969 r. po tym, jak trzęsienie ziemi nawiedziło otaczającą je dolinę Belice. Po raz pierwszy władze miasta zorganizowały sprzedaż domów za 1 euro w 2019 r. i szybko okazało się, że była to doskonała decyzja. Kilkanaście opuszczonych nieruchomości zyskało nowych właścicieli, a lokalna gospodarka od tego czasu zyskała na ciekawskich turystach 20 mln euro.

REKLAMA

Jak wyjaśnia burmistrz Sambuca w rozmowie z CNN, do tej pory sprzedano w mieście już 250 domów. Nie wszystkie pochodziły z aukcji, bo niektórzy chętni, którym nie udało się kupić domu za euro, upatrzyli sobie jakiś inny.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA