REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Budują biznes na chmurze, celują w 200 mln zł przychodu i właśnie znaleźli inwestora

Hostersom udało się zbudować silną markę partnera w cyfrowej transformacji. Teraz sprzedali 69 proc. udziałów funduszowi bValue, który wesprze ich w rozwoju oferty i ekspansji zagranicznej.

25.11.2023
16:08
Budują biznes na chmurze, celują w 200 mln zł przychodu i właśnie znaleźli inwestora
REKLAMA

Poszukujemy ambitnych przedsiębiorców, którzy udowodnili rynkowy potencjał swoich produktów lub usług - mówi Maciej Balsewicz, Founding Partner w bValue.

REKLAMA

Hostersi działają na rynku już od 16 lat. To rybnicki dostawca infrastruktury serwerowej i chmurowej, który współpracuje z AWS-em od Amazona, Azure Microsoftu i Google Cloud. Ostatnie lata to dla firmy czas szybkiego wzrostu w miarę rozwoju polskiego rynku chmury publicznej. Przychody spółki w ciągu ostatnich lat rosły w tempie 44 proc. każdego roku. bValue chce jeszcze bardziej przyspieszyć tę ekspansję.

Więcej wiadomości o inwestycjach w startupy i firmy technologiczne

Inwestycja w Hostersów wpisuje się w strategię bValue Growth, zakładającą wsparcie dojrzałych firm o dynamicznym wzroście i potencjale do czterokrotnego zwiększenia wartości - dodaje Balsewicz.

Cel: 200 mln zł rocznego przychodu

Założycielom spółki - Tomaszowi Dwornickimu, Damianowi Rutkowskiemu i Radosławowi Kuczerze - ma w tym pomóc pięcioosobowa rada nadzorcza. Nowy inwestor powołał do niej doświadczonych przedsiębiorców: Maciaja Dziergwę, założyciela STX Next, oraz Jakuba Skałbanię, założyciela Netwise. Największy potencjał widzą oni w konsolidacji rynku i szerszym wyjściu za granicę.

 class="wp-image-2293015"
Od lewej: Damian Rutkowski, Co-Founder, Hostersi; Hubert Majchrzak, Head of Sales, Hostersi; Tomasz Dwornicki, Co-Founder, CEO, Hostersi; Michał Bartosz, Partner, bValue Growth; Radosław Kuczera, Co-Founder, Hostersi

bValue na zakupach. Zainwestuje 80 mln euro

REKLAMA

W ciągu sześciu lat na rynku bValue dał się poznać, jako fundusz, który pomagał w rozwoju perspektywicznych startupów. Przez lata inwestował on m.in. w takie marki, jak Tidio, YourKaya czy SpinAI. Wszystkie one są jeszcze w fazie szybkiego wzrostu. W marcu bValue wyszedł z inwestycji w firmę Renters.pl ze ośmiokrotnym zwrotem. Udziały przejął od niego fundusz Enterprise Investors.

Nowy, już trzeci fundusz nosi nazwę bValue Growth i zbliża się do zakończenia procesu przyjmowania nowych inwestorów. Jest dla wehikułu inwestycyjnego debiutem na rynku private equity.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA