REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Boisz się podróżować samolotem? Musisz wypróbować te linie

Brytyjski lowcost easyJet rusza z letnimi kursami dla pasażerów, którzy samolotów unikają jak ognia. Zakończone lotem szkolenie podobno ma 95-procentową skuteczność i skorzystało z niego już 12 tys. osób.

14.04.2024
4:02
Boisz się podróżować samolotem? Musisz wypróbować te linie
REKLAMA

Szacunki mówią, że latać boi się nawet co trzeci Polak, a na awiofobię, bo tak nazywa się silny lęk przed podróżowaniem samolotem, cierpi około 6 proc. ludzi. Zdaniem psychologów nie ma jednak lepszej metody na przełamanie strachu niż stawienie mu czoła. Brytyjski lowcost idzie więc na rękę strachliwym pasażerom i organizuje dla nich letnie kursy Fearless Flyer, zakończonych – a jakże - wzbiciem się w przestworza.

REKLAMA

Raz, dwa trzy i lecisz

Kurs ma trzy części: wirtualny kurs naziemny kapitanem easyJet i Lawrencem Leytonem, ekspertem w dziedzinie psychologii strachu. Drugi krok to godzinna sesja online na Zoomie pod hasłem: „Poznaj zespół”, podczas której uczestnicy zostaną m.in. „oprowadzeni” po lotnisku. Na koniec kursantów czeka specjalny godzinny lot poglądowy z wybranego lotniska kursu, podczas którego pasażerowie przetestują swoje nowe umiejętności.

Kursy startują 21 kwietnia, do wyboru są loty z dziewięciu lotnisk Wielkiej Brytanii w: Glasgow, Bristolu, Manchesterze, Belfaście, Londynie Gatwick, Edynburgu, Liverpoolu, Londynie Luton i Birmingham.

Podobno pomaga i jest najtańszy na rynku

Jako osoba, która kiedyś bała się latać, aż za dobrze rozumiem, jak ograniczający może być ten strach, ale naprawdę nie jest tak trudno go pokonać – mówi Mark Wein, dyrektor kursu Fearless Flyer w easyJet.

I zwraca uwagę, że kurs EasyJet Fearless Flyer jest tak skuteczny, dlatego że często przyczyną problemu jest po prostu brak wiedzy lub strach przed atakami paniki.

Nasz kurs obejmuje wszystkie aspekty aerofobii, a kończymy go budującym pewność siebie lotem z bardzo uspokajającym komentarzem pilota w czasie całej podróży. Dzięki czemu pod koniec kursu nawet najbardziej zdenerwowany pasażer może z całkowitym zaufaniem oczekiwać kolejnego lotu - dodaje.

Przewoźnik chwali się, że od 2012 r. ponad 12 tys. osób bojących się latać wzbiło się z nim w przestworza. A skuteczność kursu to podobno ponad 95 proc. Jest jednym z najtańszych - ceny zaczynają się od 89 GBP (około 440 zł), a z kursu można skorzystać od kwietnia do czerwca.

Więcej o liniach lotniczych przeczytasz w Bizblog.pl:

REKLAMA

Uporać się z lękiem przed lataniem pasażerom pomaga też polski przewoźnik PLL LOT. Program obejmuje spotkanie z psychologiem i psychoterapeutą, ale nie kończy się tradycyjnym lotem, lecz takim w symulatorze samolotu Boeing 737. Cena jest wyższa - czterogodzinne szkolenie to wydatek rzędu 1750 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA