REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Bank nie chce dać kredytu? To nic. Wealthon pozyskał miliony dla małych firm

Startup pożyczkowy Wealthon zajmuje się kredytowaniem mikroprzedsiębiorstw. W przyszłości chce stworzyć dla nich ekosystem, który umożliwi szybki rozwój. Teraz w jego ofertę uwierzyło kilka inwestujących w Polsce funduszy VC. Polski fintech pozyskał 32 mln zł na finansowanie na małych firm.

28.12.2023
5:12
Bank nie chce dać kredytu? To nic. Wealthon pozyskał miliony dla MŚP
REKLAMA

Małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią zdecydowaną większość firm działających w Polsce. W roku 2020 na terenie naszego kraju działało 2,2 mln mikrofirm oraz niecałe 50 tys. małych przedsiębiorstw. Razem stanowiły one 99,2 proc. wszystkich aktywnych firm.

REKLAMA

Mimo że jest ich tak dużo, to bardzo często napotykają one trudności w pozyskaniu finansowania na rozwój. Pomocną dłoń w kierunku segmentu MŚP wyciąga Wealthon.

Od samego początku dążyliśmy do demokratyzacji dostępu do kapitału dla MŚP. Chcemy przez to wyrównywać szanse w biznesie. Naszą misją jest, aby ten dostęp był powszechny i nie obejmował tylko nielicznych dużych firm czy korporacji – dodaje Aleksander Przetakiewicz, co-founder Wealthon (na zdjęciu głównym po prawej).

Jednym z produktów firmy jest Poscash, czyli finansowanie pod obrót na terminalu płatniczym. Wealthon zarządza ryzykiem i oblicza kwoty pożyczek (nawet do 500 tys. zł) w oparciu o bieżące przepływy finansowe klienta. Co więcej, proces jest całkowicie zautomatyzowany i pozbawiony formalności. Spłatę można zaś dostosować do możliwości firmy.

Wealthon działa na rozległym rynku działalności gospodarczych, które zbyt często mają ograniczony dostęp do finansowania, przy jednocześnie dużych potrzebach w tym zakresie – mówi Marcin Jaszczuk, partner zarządzający funduszem 4growth VC, który wspólnie  z NCBR Investment Fund zainwestował w Wealthon.

4growth VC ma już w swoim portfelu kilka spółek z sektora fintech i insurtech, m.in. Cashy, Laven czy Plenti.

Więcej o startupach przeczytasz na Bizblog.pl:

12 mln zł w koinwestycji środków prywatnych i publicznych

Dodatkowo spółka zdobyła finansowanie dłużne w wysokości 20 mln zł od funduszy zarządzanych przez CVI Dom Maklerski.

Wealthon oferuje również mobilny portfel do zarządzania finansami oraz dokonywania płatności bezgotówkowych. Licencjonuje go Mastercard, a przedsiębiorca zyskuje także dostęp do błyskawicznego limitu kredytowego (do 20 tys. zł) w kilka minut.

Wealthon rozwija się nie tylko dzięki inwestycjom we własne produkty, ale również dzięki przejęciom.

W sierpniu Wealthon kupił Ristorio

REKLAMA

Ristorio specjalizuje się w zarządzaniu restauracją - w każdym miejscu: na sali, w kuchni i w kontekście zamówień online. Obecnie rozwiązanie to jest integrowane z systemem Wealthon pod nazwą POS. 

Teraz spółka skupia się na ekspansji zagranicznej. Pomóc ma w tym pozyskanie licencji Krajowej Instytucji Płatniczej, o którą Wealthon już wystąpił.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA