REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Czeski startup robi furorę w Polsce. Oto ich autorska pompa ciepła

Czeski startup Woltair wziął się już nie na żarty za polski rynek pomp ciepła. Najpierw stworzyli wygodny kalkulator online, potem razem z doradztwem eksperckim zaczęli sprzedawać urządzenia najbardziej cenionych w branży producentów. I teraz stawiają kolejny, spory krok naprzód. Dostępna w sprzedaży dla polskich klientów już jest ich autorska pompa ciepła - WLTR. Można ją zdalnie konfigurować, serwisować i monitorować.

02.12.2023
10:39
pompy-ciepla-Czesi-rozszerzaja-oferte
REKLAMA

Jesteśmy początkiem dla ich zagranicznej ekspansji. Po Polsce ma przyjść czas na Niemcy i Włochy. U nas czeski Woltair jest obecny od 2022 r. Od tego czasu stworzyli Akademię Woltair, wspólną przestrzeń wymiany wiedzy między producentami, instalatorami i uczestnikami rynku. Z kolei ich kalkulator online potrafi pierwszą wycenę dla klienta oszacować już w trzy minuty. Na koniec rozszerzyli swoją ofertę sprzedażową, w której mają dostępne pompy ciepła 12 producentów, to m.in.: Panasonic, LG, Grundig, Viessmann, Stiebel Eltron, Daikin i Vaillant. A teraz mają kolejną niespodziankę: chcą u nas sprzedawać swoją autorską pompę ciepła WLTR i w ten sposób celują w jeszcze większe przypodobanie się polskiemu klientowi.

REKLAMA

Zainteresowanie tematyką pomp ciepła u polskich konsumentów w ostatnich latach znacznie wzrosło. Oczekują oni przede wszystkim urządzeń odpowiednio dopasowanych do swoich gospodarstw domowych oraz działających efektywnie - twierdzi Michał Borek, Country Manager w Woltair Polska.

Pompy ciepła: czeskie urządzenie korzysta z prognoz pogody

Autorska pompa ciepła WLTR była opracowywana przez kilka lat pod nadzorem Karela Naprstka, współzałożyciela i dyrektora technologicznego Woltair, który od 13 lat zawodowo zajmuje się pompami ciepła i osobiście szkoli techników instalacji. Można podłączyć to urządzenie do internetu przez sieć LAN i w ten sposób ją zdalnie konfigurować, serwisować i monitorować, zapobiegając potencjalnym problemom. Jeżeli zaś występują przerwy w dostępie do internetu, jest opcja skorzystania z kary SIM, która zapewni połączenie. Co ciekawe: optymalna wydajność i zużycie WLTR są oparte nie tylko na aktualnej temperaturze zewnętrznej, ale także na prognozie pogody dla regionu.

Wygodne, zdalne sterowanie oraz przejrzyste monitorowanie wyników przypadną do gustu polskim użytkownikom - nie ma cienia wątpliwości Michał Borek.

Więcej o pompach ciepłą przeczytasz na Spider’s Web:

Możliwe jest także spersonalizowanie trybu ogrzewania w zależności od trybu gospodarstwa domowego z dokładnością co do godziny. Zużycie prądu jest precyzyjnie mierzone za pomocą pulsacyjnego wskaźnika mocy, zintegrowanego bezpośrednio z panelem sterowania. Klienci mogą następnie monitorować statystyki na przejrzystych wykresach.

REKLAMA

Promocja: jak się instalacja spóźni, firma odda kasę

Woltair do końca roku proponuje swoim klientom specjalną „Promocję 30/50”. W jej ramach Czesi zobowiązują się do zainstalowania wybranej pompy ciepła (aktualna lista dostępna jest u przedstawicieli handlowych) w terminie nieprzekraczającym 30 dni roboczych. Jeżeli jednak tak się nie stanie, to Woltair obiecuje rabat do ceny wskazanej na umowie w wysokości 50 proc. Promocja obejmuje również autorską pompę WLTR.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA