REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

100 zł już nie wypłacisz z bankomatu za darmo. Bank chce wkurzyć klientów?

Klienci mBanku nie będą zachwyceni. Wśród zaplanowanych na kwiecień przez bank podwyżek są wyższe opłaty za korzystanie z bankomatów oraz wzrost minimalnej kwoty gotówki, jaką można wypłacić - ze 100 zł do 300 zł. Do tego skurczy się „sieć własna” maszyn mBanku, a na domiar złego w czerwcu wypłata Blikiem z bankomatów przestanie być darmowa. A to jeszcze nie wszystko.

31.01.2024
14:52
100 zł już nie wypłacisz z bankomatu za darmo. Bank chce wkurzyć klientów?
REKLAMA

Podwyżki opłat i prowizji uderzą klientów mBanku po kieszeni. Za zmianami – jak podaje mBank – mają stać wzrosty cen towarów i usług w ostatnich dwóch latach.

REKLAMA

To również wpływa na koszty obsługi, które ponosimy. Z tego powodu, podwyższamy przede wszystkim opłaty i prowizje związane z wypłatą gotówki w bankomacie oraz opłaty za prowadzenie konta – informuje bank.

Darmowa wypłata Blikiem z bankomatu? Zapomnij

Pierwsze zmiany wejdą w życie już 3 kwietnia 2024 r., a kolejne zostaną wprowadzone 4 czerwca 2024 r. W tym drugim terminie klienci banku będą musieli zapłacić już nawet za wypłatę gotówki w bankomacie przy pomocy Blika. Stawka wyniesie tyle, co wypłata środków kartą. Zmiana ta dotknie posiadaczy wszystkich kont.

W kwietniu bank zmieni opłaty również za wypłatę z maszyn spoza sieci. Dla posiadaczy niektórych kont taka opłata to zupełna nowość, dla innych zaś obniżka z 7 zł do 5 zł.

Więcej wiadomości na temat sektora finansowego w Polsce

Mało tego - ze 100 zł do 300 zł podniesiona zostanie kwota bezpłatnej wypłaty gotówki w bankomatach sieciowych mBanku. Bank zamiesza też w miesięcznych opłatach za korzystanie z usługi bezpłatnej wypłaty ze wszystkich bankomatów – stawka wzrośnie do 18 zł, a więc dwukrotnie. To ta opcja, dzięki której klienci mogą wypłacać kartą gotówkę od 100 zł z każdego bankomatu w Polsce – bez dodatkowej prowizji.

To jednak nie koniec ważnych zmian. Na liście podwyżek jest m.in. opłata za kartę (w przypadku eKonta osobistego - z 7 zł do 10 zł miesięcznie), czy miesięczne opłaty za konto (przykładowo eKonto plus: z 7 zł do 13 zł, gdy nie spełnisz warunku zwolnienia z opłaty).

Podwyżki w mBanku. Co zrobić, żeby nie płacić więcej?

Co zrobić, żeby uciec przed opłatami? Najprościej będzie jeśli… zamiast wypłaty gotówki wybierzemy płatność kartą lub Blikiem. Ale dla niektórych to żadne rozwiązanie. Opłat nie poniesiemy też, gdy jednorazowo w bankomacie wypłacimy minimalną kwotę bezpłatnej wypłaty (w zależności od rodzaju konta to 100 zł lub 300 zł).

REKLAMA

Aby uniknąć podwyżek, należy wybrać też sieć bankomatów mBanku. Ale tu – kolejna zła wiadomość – oferta się skurczy, bo wyłączone zostaną z niej bankomaty Euronet i Santander Bank Polska (z wyjątkiem urządzeń w placówkach mBanku),

Po zmianach, które wprowadzamy, będą to urządzenia Planet Cash lub bankomaty w naszych placówkach. Łącznie jest ich prawie 5 tysięcy. Wypłacisz w nich kartą jednorazowo nawet 4000 zł – zaznacza mBank.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA