REKLAMA
  1. bizblog
  2. Nieruchomości

Szukasz mieszkania? Gethome to startup, który pomoże ci zrobić to szybciej

Rynek Pierwotny utworzył startup Gethome, który zajmuje się ofertami sprzedaży i wynajmu mieszkań. Strona nie powiela w nieskończoność ofert tych samych mieszkań, nie zawiera reklam i bazuje na dokładnych lokalizacjach nieruchomości

07.07.2020
14:44
wynajem mieszkań
REKLAMA

Skala duplikatów ogłoszeń w Polsce jest ogromna. Ten sam anons potrafi być powielany w jednym serwisie średnio 20 razy. W gąszczu wciąż powtarzających się ofert łatwo szybko się pogubić.

REKLAMA

Rozwiązanie znalazł Gethome, serwis stworzony przez Rynek Pierwotny, który stworzył system zdolny przefiltrować wciąż powtarzające się ogłoszenia.

 class="wp-image-1194165" width="768" height="364"

Niepowtarzalne oferty Gethome

Portali, na których publikowane są oferty nieruchomości na sprzedaż, jest w Polsce 60-70, a nowy pojawia się średnio co dwa tygodnie. Gethome na ich tle zdecydowanie się wyróżnia, bo stawia nie na liczbę, a na jakość.

Jako jedyny portal w Polsce nie mamy duplikatów nieruchomości - na każdym innym portalu jak wchodzisz na Mokotów to masz to samo mieszkanie 10 razy wrzucone przez 10 agencji. U nas wykrywamy duplikaty i publikujemy tylko jeden anons. Mamy do tego system, który od zera stworzyliśmy za ponad 1 mln złotych

– zapewnia Gethome.

Oprócz braku powtarzających się ofert strona nie zawiera reklam i wyróżnionych ogłoszeń, które często zaśmiecają serwisy.

1 mieszkanie, 100 ogłoszeń

Przez duplikację ogłoszeń to samo jest często wrzucane po 10-15 razy

– zauważa Gethome.

Bierze się to z faktu, że większość agencji nieruchomości działa na podstawie umów otwartych. Właściciele nieruchomości, którym zależy, by jak najszybciej ją sprzedać, podpisują je wciąż z nowymi firmami. W ten sposób w różnych serwisach oglądamy setki i tysiące tych samych ogłoszeń.

Umów na wyłączność jest o wiele mniej, jedynie 10-15 proc.

REKLAMA

Z Gethome współpracuje 650 agencji nieruchomości, które wcześniej sprawdzane są pod kątem wiarygodności.

Na stworzenie serwisu i pierwsze dwa lata działalności platformy Rynek Pierwotny przeznaczył 8 mln zł. Nad projektem pracuje obecnie ok. 10 osób.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA