REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Wraca kultowy produkt. Już nie pod drzwi, ale na półki w Lidlu

Butelki z przeźroczystego szkła z mlekiem prosto od krowy? Sentymentalny produkt powraca. I choć nie będzie na nas czekał tuż pod drzwiami, to przynajmniej będzie można go dostać w Lidlu. Podobno smakuje jak to z dziecięcych lat.

21.02.2024
11:15
lidl-polska-najtanszy sklep w PL
REKLAMA

Wielu z nas tęskni za smakiem świeżego mleka prosto od krowy, które sprzedawane było niegdyś w szklanych butelkach. Jego smak kojarzy się niektórym z wakacjami spędzanymi u babci i dziadka, a teraz nie trzeba będzie jechać na wieś, bo sieć sklepów Lidl rozpoczęła współpracę z gospodarstwem Agrocoop i świeże mleko prosto od krowy wjedzie na półki dyskontu.

REKLAMA

Mleko od krowy w Lidlu

Lidl Polska podaje, że nowe mleko w asortymencie sklepu ma minimum 3,8 proc. zawartość tłuszczu i jest nieznormalizowane, czyli jest to mleko o naturalnej, niezmienionej zawartości tłuszczu. Ponadto dyskonter zapewnia, że jest ono przetwarzane w minimalnym stopniu - jedynie pasteryzowane, a jego smak ma umożliwić powrót do korzeni.

W  gospodarstwie posiadamy aż 400 krów. Dbamy o nie i ich dobrostan. To one same decydują, kiedy chcą jeść i pić oraz kiedy mają być udojone. Karmimy je wyłącznie tym, co rośnie na naszych polach. Dzięki takiemu traktowaniu krowy oddają więcej mleka, które jest po prostu smaczne – komentuje Paweł Zatylny, kierownik mleczarni Agrocoop.

Więcej wiadomości na temat zakupów można przeczytać poniżej:

Agrocoop dostawcą świeżego mleka do Lidla

Jak przekazuje w komunikacie prasowym Lidl Polska, Agrocoop stawia na robotyzację oraz innowacyjne rozwiązania dotyczące ochrony środowiska, zapewniając przy tym wysokie standardy opieki nad zwierzętami. Ponadto co dziennie w gospodarstwie wykorzystywane są zaawansowane roboty udojowe, więc krowy dojone są podczas zautomatyzowanego procesu.

Z kolei świeże mleko - jak wskazuje Lidl Polska - ze względu na obróbkę termiczną, która odbywa się w niższej temperaturze niż produkcja mleka UHT, zachowuje więcej wartości odżywczych oraz cechuje się lepszymi cechami organoleptycznymi.

REKLAMA

Cieszymy się, że dzięki współpracy z Lidl Polska, nasze mleko jest dostępne w całym kraju. Wyróżnia się ono naturalnością – mleko poddawane jest jedynie procesowi pasteryzacji, którego wymagają regulacje prawne. Dostawy do Lidl Polska realizujemy codziennie – rano udojone mleko już wieczorem jest transportowane do magazynów. Ta współpraca daje nam rozwój. Obecnie każdego dnia produkujemy aż 12 tys. litrów mleka - pół roku temu zaczynaliśmy od 5 tys. litrów tygodniowo – dodaje Paweł Zatylny.

Nieznormalizowane mleko świeże jest już dostępne we wszystkich sklepach Lidl Polska. Mleko posiada oznaczenie „Produkt Polski”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA