REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Social już śmiga na XTB. Apka ma już ponad milion użytkowników

XTB uruchomił usługę Social. Rozwiązanie umożliwia obserwowanie najlepszych inwestorów obecnych na platformie, przeglądanie ich statystyk, składu portfela, a nawet otrzymywanie powiadomień o przeprowadzanych transakcjach. Wprowadzenie nowej funkcji zbiegło się w czasie ze zdobyciem przez XTB milionowego klienta. Platforma wyraźnie ma apetyty na więcej.

29.03.2024
7:57
Social już śmiga na XTB. Apka ma już ponad milion użytkowników
REKLAMA

XTB pochwaliło się właśnie, że liczba jego użytkowników przekroczyła milion, a to oznacza, że tylko w ciągu ubiegłego roku na platformie zarejestrowało się 312 tys. nowych inwestorów. Trzy lata temu, pod koniec pierwszego kwartału 2021 roku, z usług polskiego fintechu korzystało 316,7 tys. użytkowników.

REKLAMA

Ucz się inwestować od najlepszych

Social to kolejna nowa usługa w portfolio fintechu wprowadzona w ostatnim czasie. Wcześniej XTB umożliwił wymianę walut pomiędzy kontami inwestycyjnymi. Prezes zarządu Omar Arnaout, zaznacza, że Polska jest pierwszym rynkiem, na którym XTB uruchomił nową usługę.

Docelowo w ciągu najbliższych miesięcy pojawi się ona również na pozostałych rynkach XTB. Funkcje społecznościowe bazujące na zaangażowaniu użytkowników stają się niezwykle popularne. Social ma wypełnić lukę, którą dostrzegamy na rynku finansowym – tłumaczy CEO XTB.

Więcej wiadomości o giełdzie i inwestowaniu

Social pozwala obserwować najlepszych inwestorów oraz znajomych obecnych na platformie. Dzięki nowej usłudze możemy sprawdzić skład ich portfela, historię transakcji i wiele statystyk inwestycyjnych.

XTB podkreśla, że ranking liderów bazuje na algorytmie, który zestawia zyskowność portfeli z podejmowanym ryzykiem, przy uwzględnieniu między innymi dywersyfikacji czy koncentracji ryzyka.

Social pomoże naszym klientom rozwinąć ich własne strategie inwestycyjne. Obserwowanie transakcji przynoszących zyski, jak i tych generujących straty, może być ważną lekcją. Kluczowe jest, że kontrola nad własnymi inwestycjami zawsze pozostaje w rękach inwestora – przekonuje Omar Arnaout.

Anonimowy Social w XTB. Jak to działa?

W najnowszej wersji aplikacji XTB inwestorzy będą mogli obserwować profile inwestorów, które zostały oznaczone jako publiczne. Aby skorzystać z tej funkcji, nie jest konieczne udostępnianie własnego profilu. Decyzja o udostępnieniu też jest dobrowolna, w każdej chwili można tę usługę aktywować lub dezaktywować.

REKLAMA

Dane profili udostępnianych w ramach usługi Social są w pełni anonimowe, a na żadnym etapie nie są widoczne wartości portfela czy wielkości transakcji. Przekazywane są jedynie dane dotyczące procentowego udziału aktywów w danym portfelu – podkreśla platforma.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA