REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Niespodzianka w sklepie PGG. Tak wyglądają teraz ceny węgla

Jesteśmy świadkami przedsezonowego rozpychania się łokciami, jeżeli chodzi o sprzedaż węgla. Zaopatrujący się w opał w spółkach wydobywczych mają twardy orzech do zgryzienia. Cenniki nie dość, że zmieniane są ostatnio co kilka tygodni, to dodatkowo przedłużany jest czas trwania promocji.

29.04.2024
9:52
wegiel-cena-wegla-kraje-G7
REKLAMA

Sklep PGG nie zwalnia tempa i w walce o klienta zainteresowanego już opałem na najbliższy sezon grzewczy, wydaje się nieznacznie przewodzić całej stawce. W kwietniu już byliśmy świadkami wiosennych rabatów, a także umożliwienia odbioru węgla konfekcjonowanego (pojedynczych worków o wadze 20 kg też) w składach Kwalifikowanych Dostawców Węgla, których obecnie w bazie sklepu PGG zarejestrowanych jest 220 - najwięcej w historii. Teraz sklep PGG przygotował kolejny ukłon w stronę swoje klienta i oferuje mu wydłużenie kodów rabatowych w ramach promocji „Aktywny Klient 2023”.

REKLAMA

Kody rabatowe na węgiel, przyznane w ramach promocji „Aktywny Klient 2023”, których okres ważności kończy się z dniem 30 kwietnia 2024 roku, będą ważne przez kolejny miesiąc - informuje sklep PGG.

Sklep PGG: kwietniowe kody ważne też w maju

Przypomnijmy: promocja „Aktywny Klient 2023” pozwala w okresie od marca do końca czerwca realizować kody rabatowe, dzięki którym można w sklepie PGG kupić sortyment tańszy o 250 zł na jednej tonie. Takie prawo przysługuje wszystkim tym, którzy w okresie od 1 września 2022 r. do 31 sierpnia 2023 r. złożyli oraz odebrali w sklepie PGG zamówiony towar i jednoczenie wyrazili zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych. Ale uwaga: jest haczyk! Te kody rabatowe mają swój okres ważności. I sklep PGG właśnie postanowił pójść na rękę wszystkim tym, którzy nie zdążyli z różnych powodów wykorzystać kodów, ważnych tylko do 30 kwietnia br. 

Więcej o sklepie PGG przeczytasz na Spider’s Web:

Klienci, którzy nie zdążą w kwietniu ich wykorzystać, będą mogli to zrobić do końca maja br. Przypominamy też, że dostępne są już rabaty przyznane na maj i czerwiec. Można z nich skorzystać już teraz - informuje sklep PGG.

Chcąc skorzystać z promocji „Aktywny Klient 2023” trzeba zalogować się na swoje konto w sklepie PGG, następnie skopiować kod z kuponu do odpowiedniego pola podczas zakupu węgla i wtedy cena powinna być automatycznie pomniejszona o 250 zł.

REKLAMA

Cenowa stabilizacja węgla

Obecnie w portach ARA, europejskim benchmarku dla ceny węgla, czarne złoto wyceniane jest na ok. 118–119 dol. za tonę. To bardzo podobne poziomy do tych sprzed roku: 30 kwietnia 2023 r. cena węgla była w okolicach 120 dol. To znacznie mniej niż w dwa lata temu, jeszcze wszak 1 maja 2022 r. tona węgla kosztowała aż 319 dol. W Polsce obserwujemy bardzo podobne zjawisko: w lutym br. cena węgla dla energetyki zawodowej pierwszy raz spadła od września 2023 r. i wyniosła ok. 485 zł za tonę. W lutym 2023 r. byliśmy na poziomie ok. 690 zł. Znaczniej taniej jest też w przypadku cen dla ciepłowni. W lutym 2024 r. kupowały węgiel za ok. 607 zł, a w lutym 2023 r. - za prawie 1098 zł. 

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA