REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Ten kierunek rządzi. Polacy masowo wykupują wakacje w Hiszpanii

Wakacje to najbardziej gorący okres na urlopy. Jednak platforma eSky.pl wskazuje, że wyjazdy w tym okresie są o 30-40 proc. droższe niż te w maju. Dlatego warto zarezerwować pobyt jeszcze przed szczytem sezonu urlopowego. To dobry sposób nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy, ale i uniknięcie tłumów. Mediana ceny najtańszych pakietów wakacyjnych na eSky.pl wynosi 2,6 tys. zł od osoby za przelot i tygodniowy pobyt z dwoma posiłkami dziennie.

06.03.2024
11:47
Ten kierunek rządzi. Polacy masowo wykupują wakacje w Hiszpanii
REKLAMA

Dodatnie temperatury w drugiej połowie lutego skłoniły część Polaków do wcześniejszego rezerwowania wakacji na długi weekend majowy.

REKLAMA

Ten okres cechuje się doskonałymi warunkami pogodowymi pozwalającymi na komfortowy wypoczynek w krajach południowych. Z uwagi na mniejsze obłożenie hoteli i brak kolejek w miejscach turystycznych wzrasta komfort korzystania z infrastruktury obiektów. Takie podróże poza sezonem zyskują na popularności i dostarczają większej satysfakcji – wyjaśnia Jarosław Grabczak, ekspert platformy podróży eSky.pl.

Hiszpania to ulubiony kierunek Polaków

Spośród pięciu krajów, do których Polacy najliczniej udadzą się w maju, prym wiedzie Hiszpania (40 proc. rezerwacji w opcji lot plus hotel). Najtańsze wyjazdy pakietowe kosztują 2,5-2,7 tys. zł od osoby. Cena ta zawiera loty w obie strony, 5- lub 7-dniowy pobyt w trzygwiazdkowym hotelu i dwa posiłki. Najwięcej zaoszczędzimy na odpoczynku w regionie Costa Dorada (Salou, Calafell czy Vandellòs) i na Majorce (Can Picafort, Calvia i Santa Margalida).

Nieco mniejszy odsetek rezerwacji wakacyjnych w formule lot plus hotel dotyczy podróży na Maltę, długi weekend majowy spędzi tam 36 proc. Polaków decydujących się na podróż z eSky.pl. Koszt lotu w obie strony, a także pięciu nocy w 3- bądź 4-gwiazdkowym hotelu z dwoma posiłkami to zaczyna się od 2,4 tys. zł za osobę. W dniach 28 kwietnia – 3 maja najtańsze opcje pakietowe pozwolą wybrać się na wakacje do takich miast jak Qawra, Bugibba, Mellieha, Pembroke, Gzira czy Sliema.

Malta jest atrakcyjnym kierunkiem zwłaszcza na rodzinne wakacje. Po pierwsze, ogromne znaczenie dla osób z dziećmi ma czas trwania lotu, który w przypadku Malty wynosi ok. trzech godzin. Po drugie, dzięki niedużym odległościom łatwo dostać się do głównych atrakcji na wyspie, a ich zwiedzanie przebiega dużo szybciej w porównaniu z innymi kierunkami na południu Europy - tłumaczy Jarosław Grabczak.

Grabczak wylicza też urokliwe miasteczka, niebanalna przyroda, parki tematyczne czy interaktywne muzea, które dostarczą mnóstwo rozrywki zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Więcej o podróżach można przeczytać poniżej:

Ta Grecka wyspa to majówkowy hit!

eSky.pl podaje, że w tym roku trzecie miejsce na liście najpopularniejszych destynacji na majówkę zajmują ex aequo Grecja, Włochy i Turcja: każdy z tych kierunków odpowiada za 8 proc. podróży zarezerwowanych w formule lot plus hotel. Greckie wakacje w pakiecie dynamicznym całkowicie zdominowała Kreta, która aktualnie oferuje najlepsze ceny na majowy weekend.

Żeby spędzić pięć dni w miejscowościach Plakias, Chersonisos, Chania, Elounda czy Adelianos Kampos musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 2,2-2,5 tys. zł od osoby, który obejmuje loty, hotel i dwa posiłki – wskazuje Jarosław Grabczak.

Ekspert dodaje też, że z kolei najkorzystniejsze ceny pobytów we Włoszech znajdziemy w regionie Emilia-Romania nad Adriatykiem oraz na Sycylii nad Morzem Śródziemnym. Za przelot wraz z noclegiem na pięć dni i zapewnionymi śniadaniem wraz z obiadokolacją zapłacimy od 2,6 tys. zł do 3,1 tys. zł.

Z kolei wakacje w tureckiej Antalyi, Alanyi czy Side podczas długiego majowego weekendu można zorganizować za ok. 2,4-2,7 tys. zł od osoby. W cenie są loty tam i z powrotem, a także pięć nocy w hotelu o 3- lub 4-gwiazdkowym standardzie z dwoma posiłkami.

REKLAMA

Przedstawione w tekście wartości procentowe reprezentują udział każdego z analizowanych krajów w rankingu Top 5 najchętniej wybieranych kierunków dla pakietów Wakacje na stronie eSky.pl. Z kolei najtańsze opcje w formule Lot+Hotel to pierwsze siedem wyników, które pojawiają się dla analizowanych destynacji z wylotem od 27 kwietnia do 4 maja i dotyczą podróży trwających co najmniej pięć dni. Ceny ponad w złotówkach to wartość pakietu dla jednej osoby, który zawiera loty w obie strony i hotel wraz z wyżywieniem – wyjaśnia firma.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA