REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Trik na urlop tańszy o 30 proc. Touroperatorzy trzęsą portkami

Samodzielnie zaplanowanie wakacji za pomocą platform internetowych może przynieść ciekawe oszczędności. Dodatkowo wyjazd przed sezonem może kosztować nawet o jedną trzecią taniej niż identyczna oferta u touroperatora. eSky.pl podpowiada kierunki, na których najtaniej zarezerwujemy podróż w opcji lot plus hotel oraz ile można zaoszczędzić na konkretnych kierunkach.

17.02.2024
4:04
Trik na urlop tańszy o 30 proc. Touroperatorzy już trzęsą portkami
REKLAMA

Rozwój usług cyfrowych ułatwiających podróżowanie sprawił, że tradycyjnym touroperatorom zaczęło ubywać klientów. Dowodzą tego zeszłoroczne badania GfK dla eSky.pl, z których wynika, że już blisko połowa Polaków (48 proc.) organizuje wakacje z pomocą platform podróży, podczas gdy urlop z touroperatorem planuje 52 proc.

REKLAMA

Również wyniki najnowszej analizy eSky.pl mogą sugerować, że jednym z kluczowych powodów takiej zmiany jest chęć zaoszczędzenia pieniędzy. Okazuje się bowiem, że wybierając ofertę touroperatora, na określonych kierunkach przepłaca się od 10 proc. do nawet 30 proc. Analogiczne, ale dużo tańsze opcje na wakacje łatwo można wyszukać w formule lot plus hotel.

Z touroperatorem wyjazd będzie droższy

Analizy przeprowadzonego badania wykazują, że osoby decydujące się spędzić siedem dni nad Morzem Adriatyckim we włoskim regionie Apulia, gdzie na przełomie kwietnia i maja temperatura nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza, mogą poczuć największą różnicę w cenie spośród wszystkich analizowanych kierunków. Wakacje z lotami w obie strony i pobytem w 4-gwiazdkowym hotelu z dwoma posiłkami kosztują 1,1 tys. zł taniej niż identyczna wycieczka oferowana przez touroperatora. Za tę ostatnią trzeba zapłacić 3,8 tys. zł od osoby, co oznacza 30-procentową różnicę.

Korzystniejszy dla domowego budżetu okaże się także odpoczynek na Krecie zorganizowany z platformą podróży. Przykładowo za pakiet z lotem i siedmiodniowym pobytem ze śniadaniem dla jednej osoby w Retimno na początku maja zapłacimy niecałe 2,9 tys. zł. Jednocześnie analogiczna oferta touroperatora kosztuje już 3,5 tys. zł od osoby, daje to oszczędność na poziomie 18 proc. - informuje eSky.pl

I dodaje, że można także wydłużyć sobie majówkę i polecieć do Ayia Napy na południowym wschodzie Cypru. Podróżników rezerwujących pakiet lot plus hotel z dwoma posiłkami w pakiecie takie wakacje będą kosztowały 2,2 tys. zł, podczas gdy dla klientów tradycyjnych biur podróży cena wyniesie już 2,7 tys. zł od osoby.

Blisko 60 proc. Polaków pytanych przez GfK o najważniejsze kwestie przy organizacji wyjazdu stawia cenę na wysokim drugim miejscu, zaraz po klimacie i pogodzie (63 proc.). Dlatego pakiety Wakacje i City Break w opcji lot plus hotel objęliśmy gwarancją najniższej ceny, żeby ułatwić Polakom planowanie podróży i pomóc zadbać o domowy budżet, prezentując znacznie lepszą relację jakości do ceny – mówi Jarosław Grabczak odpowiedzialny za rozwój oferty produktowej w Grupie eSky.

Grabczak zapewnia, że gdyby okazało się, że w innym miejscu za identyczną ofertę zapłacą mniej, to zwrócą różnicę. Wierzą też, że w ten sposób jeszcze więcej osób zauważy korzyści z rezerwowania wakacji w pakiecie.

Więcej o podróżach można przeczytać poniżej:

Dłuższy urlop można taniej kupić w pakiecie dynamicznym

Lubiany przez Polaków odpoczynek w Hiszpanii również można zarezerwować dużo taniej, jeśli zrobić to z platformą podróży. Oszczędności na poziomie 17 proc. za ciepłe wakacje na początku czerwca można szukać na Kanarach. W stolicy wyspy Gran Canaria mieście Las Palmas tygodniowy urlop w formie dynamicznego pakietu z lotem i hotelem z wyżywieniem będzie kosztował 3,9 tys. od osoby. Wyjazd do identycznego 4-gwiazdkowego hotelu ze śniadaniem i obiadokolacją wliczonymi w cenę, lecz zorganizowany przez touroperatora, to koszt 4,7 tys. zł dla jednej osoby.

Z kolei w regionie Costa Dorada 7-dniowy pakiet dynamiczny w maju z dwoma posiłkami kosztuje 1,7 tys. zł od osoby. To opcja o 12 proc. tańsza niż analogiczna oferta touroperatora, za którą jedna osoba musi zapłacić ok. 2 tys. zł. Na Costa de la Luz w okolicach Sewilli za pakiet lot plus 4‑gwiazdkowy hotel ze śniadaniem zapłacimy 2,5 tys. zł od osoby. Natomiast Polacy decydujący się na wycieczkę zorganizowaną muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 2,8 tys. zł. - zapewnia eSky.

REKLAMA

Eksperci podają, że spędzenie tygodniowych wakacji pod koniec kwietnia na greckiej wyspie Rodos, za które zapłacić trzeba będzie 1,7 tys. zł od osoby, ze śniadaniem i obiadokolacją będzie możliwe, jeśli zarezerwuje się wyjazd w pakiecie dynamicznym. Na takim urlopie zaoszczędzić można do 17 proc., bo identyczna podróż na Rodos z biurem podróży kosztuje blisko 2,1 tys. zł dla jednej osoby.

W ostatnich latach na popularności zyskuje Portugalia, która ma wiele do zaoferowania zarówno w kwestii city breaków, jak i wakacji. Na dłuższy odpoczynek Polacy najchętniej latają do regionu Algarve na południu kraju, m.in. w okolice Faro. Przykładowo zamiast zorganizowanego wyjazdu w maju za 4,4 tys. zł za siedem dni w czterogwiazdkowym hotelu z dwoma posiłkami można zarezerwować podróż za 3,8 tys. zł od osoby za pomocą platformy – podkreśla Jarosław Grabczak.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA