REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Tam Polacy ubierają się najchętniej. Pepco idzie na giełdę i wycenia się na 23 mld zł

40 zł za akcję trzeba będzie zapłacić w czasie rychłego debiutu Pepco Group na Giełdzie Papierów Wartościowych. Taka cena za akcję oznacza, że na rynku do kupienia będą udziały za 3,7 mld zł, a wartość spółki to 23 mld zł. Czy Polacy rzucą się na akcje Pepco z takim zapałem, z jakim kupują tanie ubrania dostępne w tej sieci sklepów? Odpowiedź poznamy 26 maja.

14.05.2021
10:35
Pepco idzie na giełdę, wycenia się na 23 mld zł. To tam Polacy ubierają się najchętniej
REKLAMA

Spółka poinformowała w piątek, że w ofercie publicznej znajdzie się ponad 80 mln akcji po cenie 40 zł za sztukę. Dla inwestorów indywidualnych przewidziano jednak tylko 2,5 mln akcji, czyli nieco ponad 3 proc. ogólnej liczby dostępnych walorów.

REKLAMA

Jeśli chcielibyście kupić akcje Pepco po cenie z debiutu giełdowego, niestety jest już za późno, bo zapisy dla inwestorów indywidualnych zakończyły się w czwartek. W piątek ruszyły zapisy dla inwestorów instytucjonalnych, które potrwają do 18 maja. Spółka spodziewa się, że debiut na GPW nastąpi w środę 26 maja.

Ustalona na 40 zł cena akcji Pepco oznacza kapitalizację spółki na poziomie 23 mld zł. To trochę więcej niż w przypadku polskiego giganta odzieżowego LPP, wycenianego obecnie przez rynek na niecałe 20 mld zł i dużo więcej niż w przypadku podupadłej gwiazdy GPW, czyli producenta gier CD Projekt, którego wartość na giełdzie wynosi obecnie mniej niż 16 mld zł.

Polska jest największym rynkiem dla sieci, która obecna jest w szesnastu krajach, prowadząc 3,2 tys. sklepów (w tym pod szyldami Dealz i Poundland). Głównym udziałowcem jest Steinhoff International Holdings z RPA. W naszym kraju obecna jest od 2004 roku i wyjątkowo trafiła w gusta polskich klientów poszukujących tanich ubrań, zabawek czy wyposażenia domu.

REKLAMA

Ogłaszając plan wejścia na warszawski parkiet, spółka wyjaśniała, że taki krok to „naturalny krok na obecnym etapie rozwoju grupy, dający dostęp do szerokiego spektrum możliwości pozyskiwania kapitału, z których grupa będzie mogła skorzystać w przyszłości”. Przychody spółki z debiutu na GPW mają wynieść 3,2 mld zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA