REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Pepco wchodzi na giełdę w Warszawie. To największy w Polsce sklep typu „wszystko za 5 zł”

Wznieśli sztukę sprzedawania dużo i tanio na nowy poziom. Pepco Group oficjalnie zapowiedziało, że pojawi się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Z miejsca stanie się prawdopodobnie jedną z największych spółek.

26.04.2021
11:09
Pepco wchodzi na giełdę w Warszawie. To największy w Polsce sklep typu „wszystko za 5 zł”
REKLAMA

Szesnaście krajów, 50 mln klientów miesięcznie i 3200 sklepów – tak wygląda obecny stan posiadania Pepco na świecie. Nad Wisłą marka jest obecna od 2004 r. Polska jest obecnie dla dyskontu największym rynkiem.

REKLAMA

Nic dziwnego. Gdy w 2019 r. Agencja Inquiry zapytała Polaków, gdzie kierują się, szukając nowych ubrań, najwięcej osób wskazało właśnie na Pepco (30 proc). Za jego plecami znalazły się popularne i stosunkowo tanie marki odzieżowe jak H&M (22 proc.) i Reserved (15 proc.).

Pepco stawia na e-commerce?

Koronawirus postawił jednak przed spółką nowe wyzwania. Firma przyznała niedawno, że wejście w handel internetowy jest prawdopodobne. Wcześniej, jak większość niskomarżowców, Pepco opierało się przed rozwinięciem e-commerce jak tylko mogło. Pandemia takie podejście zweryfikowała dość brutalnie. Primark, który miał podobną strategię, stracił przez lockdown z dnia na dzień całą sprzedaż.

Giełdowy debiut nie jest jednak sposobem na szukanie pieniędzy potrzebnych na wspomnianą reformę. Grupa nie będzie emitować nowych akcji. Oferta będzie skierowana do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych (ci drudzy mają dostać ok. 5 proc. oferowanych akcji) w Polsce i do wybranych inwestorów instytucjonalnych za granicą.

Pepco uważa, że oferta i dopuszczenie to naturalny krok na obecnym etapie rozwoju grupy (biorąc pod uwagę wzrost i stopień dojrzałości biznesu), dający dostęp do szerokiego spektrum możliwości pozyskiwania kapitału, z których grupa będzie mogła skorzystać w przyszłości

– czytamy w komunikacie
REKLAMA

Pepco trafi do WIG20

Wycena Pepco Group to około 6 mld dol. Według SkyNews oferta publiczna może mieć wartość 4,5 mld euro. Byłoby to największe IPO na giełdzie w Warszawie w tym roku, a Pepco trafiłoby do indeksu WIG20.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA