REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Nowy portal turystyczny. Tylko dla dojrzałych klientów

Nie musisz biegać za młodzieniaszkami i wysłuchiwać krzyków. Na nowym portalu, który ma wypełnić lukę na rynku turystycznym, znajdzie się baza obiektów noclegowych przygotowana z myślą o osobach 60 plus.

01.01.2024
8:10
Nowy portal turystyczny. Tylko dla dojrzałych klientów
REKLAMA

Nikogo nie dziwią wakacyjne oferty dla singli, właścicieli czworonogów, rodzin z dziećmi, ale i tych, którzy chcą wypoczywać jak najdalej od rozwrzeszczanych maluchów. W cieniu w siłę rośnie też sektor skierowany do „dojrzałych” klientów — i nie chodzi tu wcale o domy spokojnej starości i sanatoria.

REKLAMA

Więcej o podróżach przeczytasz na Bizblog.pl:

Biznes dostrzega dojrzałych klientów

Zresztą seniorów przez starzejące się społeczeństwo będzie coraz więcej, w 2030 r. Polacy w wieku 60 plus będą już stanowić 40 proc. ogółu ludności Polski. Dla biznesu to inspiracja. Niedawno Monika Szafrańska pisała o raczkującym budownictwie senioralnym – w Polsce pojawiają się pierwsze osiedla skrojone na miarę potrzeb osób starszych.

Naprzeciw wychodzi też branża turystyczna. Nowy portal turystyczny „Polska dla Seniora”, to baza obiektów turystycznych, z poradami i informacjami na temat senioralnych aktywności fizycznych – i coś dla osób w wiek 60 +. W zamierzeniu jego twórców serwis wypełnić ma lukę w polskim internecie, w którym brakuje miejsca poświęconego turystyce skierowanego do osób starszych. Będzie przewodnikiem po najatrakcyjniejszych miejscach, ale i platformą z podróżniczymi wskazówkami.

Seniorze, wyszukaj wymarzone wakacje

REKLAMA

Serwis pozwala na wyszukanie idealnych lokalizacji do spędzenia zarówno weekendu, jak i dłuższego urlopu, prezentując różnorodne oferty – od Bałtyku, przez pojezierza, aż po góry. Jak to działa? Przedsiębiorcy z sektora turystycznego mogą za pośrednictwem strony zgłaszać swoje obiekty wypoczynkowe i noclegowe. To dobra okazja na dotarcie do seniorów, poszukujących bezpiecznych i dostosowanych do ich potrzeb obiektów. Portal „Polska dla Seniora” ma być łatwy i intuicyjny w obsłudze.

Za utworzeniem portalu stoi Fundacja Sensoria, organizacja non profit działająca w obszarze zdrowia i edukacji. Ale kto wie, być może opcja „tylko dla seniorów” pojawi się wkrótce w wyszukiwarkach touroperatorów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA