REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Neonet w tarapatach. Sieć zwalnia pracowników i zamyka nieintratne sklepy

Neonet walczy o przetrwanie. Detalista prowadzi restrukturyzację, a to oznacza zwolnienia nawet 100 osób w centrali i zamknięcie nierentownych sklepów. Jednocześnie sieć uspokaja, że nie ucierpią na tym zakupy w pozostałych sklepach stacjonarnych i internecie.

11.01.2024
16:41
Neonet w tarapatach. Sieć zwalnia pracowników
REKLAMA

Choć Neonet wycofał wniosek o upadłość, to firma nadal walczy o przetrwanie, a finansowy kryzys nie tak szybko uda się zażegnać. Wiadomo już, że restrukturyzacja sieci będzie oznaczała zwolnienia grupowe. Cięcia etatów sieć rozpoczęła od centrali spółki, która liczy około 380 pracowników. Stanowiska straci tam 80-100 osób.

REKLAMA

Sieć sklepów się kurczy

Choć nie unikniemy redukcji etatów i likwidacji wybranych sklepów w procesie restrukturyzacji, to nadal Neonet pozostanie jedną z największych firm w branży retail na rynku AGD/RTV/GSM/IT w Polsce – napisała firma w oświadczeniu.

Podreperować kiepską sytuację finansową detalisty mają też likwidacje nierentownych sklepów. Listę rozpoczyna zamknięta już placówka Retail Park Karpacka w Bielsku-Białej oraz sklep przy ul. Rzemieślniczej w Oleśnicy. Spółka nie podaje ile łącznie sklepów czeka likwidacja.

Natomiast dziś na stronie internetowej firmy widnieje 237 placówek, choć jeszcze w grudniu było ich 256.

Więcej o handlu przeczytasz na Bizblog.pl

A co z zakupami? Neonet zapewnia, że dla kupujących w sklepach stacjonarnych oraz za pośrednictwem strony internetowej nic się nie zmieni. Uspokaja też, że klienci nie powinni mieć problemów z reklamacjami towarów kupionych w likwidowanych sklepach (mogą zrobić to telefonicznie, mailowo lub przez stronę internetową).

Branża złapała zadyszkę

REKLAMA

Według zarządu Neonetu w finansowe tarapaty sieć wpędziła między innymi obecna sytuacja na rynku AGD, RTV, GSM i IT. Jak pisała Monika Szafrańska, fakt, że w branży nie jest różowo potwierdzają dane Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Według nich przeterminowane zadłużenie podmiotów prowadzących detaliczną sprzedaż elektrycznego sprzętu gospodarstwa domowego (PKD 4754Z) w ciągu roku wzrosło o 12 proc.

Ze sprawozdania finansowego spółki Neonet wynika, że w roku finansowym 2022/2023 (zakończonym 31 marca 2023 r.), Neonet osiągnął 2,76 mld zł przychodów ze sprzedaży, czyli mniej niż rok wcześniej (2,92 mld zł w 2022 r.). Straty netto wyniosły 5,2 mln zł w porównaniu z 11,7 mln zł zysku w roku finansowym 2021/2022.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA