REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Najczęściej zamawiamy taksówki we wtorek rano. Wiemy, kto najczęściej wtedy podróżuje

Kto najczęściej korzysta z usług aplikacji taksówkowych, ile mają lat, w jakie dni najczęściej podróżują, ile czasu spędzają w podróży i jakie trasy pokonują? Wszystko to sprawdziła polska platforma iTaxi.

28.09.2023
7:46
Najczęściej zamawiamy taksówki we wtorek rano. Wiemy, kto najczęściej wtedy podróżuje
REKLAMA

iTaxi informuje, że przejazdy zamawiane za pomocą jej aplikacji największą popularnością cieszą się wśród pasażerów od 31 do 50 lat. Aż 68 proc. wszystkich podróżujących mieści w się w tym przedziale wiekowym. Dla porównania pasażerowie do 30. roku życia stanowią tylko 10 proc., a powyżej 50 lat – 22 proc.

REKLAMA

Z danych przewoźnika wynika, że taksówek nieco częściej korzystają mężczyźni (59 proc.) niż kobiety (41 proc.).

Portret pasażera i kierowcy iTaxi

iTaxi wskazuje, że aż 56 proc. mieszkańców dużych miast regularnie korzysta z przejazdów taryfą. Pozostałe 44 proc. podróżuje sporadycznie.

Polacy najczęściej zamawiają przejazdy we wtorki w godzinach 8-9, a najrzadziej o 2-3 w nocy z poniedziałku na wtorek. Na przyjazd kierowcy czekają nie dłużej niż 7 minut i przeciętnie spędzają w niej ok. 17 minut, podczas których pokonują około 10 km.

Więcej wiadomości o iTaxi

22 proc. wszystkich przejazdów realizowanych przez iTaxi stanowią zlecenia terminowe, zamawiane z wyprzedzeniem na konkretny dzień i godzinę. Najpopularniejszą marką samochodów jest Toyota, którą realizowanych jest blisko połowa wszystkich kursów – czytamy w komunikacie.

Pasażerowie najczęściej podróżują z kierowcami o imionach Piotr, Krzysztof lub Paweł. Jak zaznacza iTaxi, mężczyźni stanowią 97 proc. kierowców, wśród pań prowadzących taksówki najwięcej jest tych o imieniu Monika, Anna oraz Magdalena.

Gotówka w odwrocie

iTaxi podaje, że gdy przychodzi do płatności, pasażerowie najczęściej wybierają formę bezgotówkową (blisko 60 proc.). Transakcji dokonują poprzez aplikację mobilną lub w przypadku klientów biznesowych przez dedykowany panel. Rosnącą popularnością cieszy się także usługa ceny gwarantowanej, którą wybiera już 40 proc. osób.

REKLAMA

Renata Bardecka, CEO iTaxi, tłumaczy, że usługa polega na tym, że cena jest znana z góry, jeszcze przed zamówieniem kursu. Jej zdaniem to jasny sygnał, że Polacy chcą mieć kontrolę nad płatnościami i pewność, że nic ich nie zaskoczy w podróży.

Jak wynika z naszych danych, pasażerowie szczególnie zwracają uwagę również na bezpieczeństwo przejazdów. Tym bardziej cieszymy się, że 97 proc. naszych klientów ocenia współpracujących z nami kierowców na 5 – zaznacza Bardecka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA