REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Nowość w Auchan. Czy takie zakupy zrobią furorę w Polsce?

Z tej opcji ucieszą się ci, których irytują kasy w hipermarketach. Auchan pozwoli ograniczyć kontakt z nimi do minimum, dając swoim klientom możliwość skanowania zakupów własnym smartfonem. Według detalisty proces finalizacji zakupów skróci się nawet dwukrotnie. 

15.10.2023
6:25
Nowość w Auchan. Czy takie zakupy zrobią furorę w Polsce?
REKLAMA

Auchan pochwalił się nową usługą, którą – przynajmniej w zamierzeniu – pozwoli skrócić czas pędzony w sklepie. Bo zamiast wykładać towar i później w pośpiechu pakować do torby, zakupy za pomocą telefonu można skanować samodzielnie zaraz po zdjęciu ze sklepowej półki. A po zeskanowaniu produkt od razu umieścić w torbie, bo do sfinalizowania transakcji nie jest potrzebne wykładanie produktów z koszyka.

REKLAMA

Więcej informacji o sieciach handlowych:

Skanujesz smartfonem, ale kasy zupełnie nie ominiesz

Korzyści? Oprócz oszczędności czasu przy kasie, opcja pozwoli śledzić wartość zakupów na bieżąco. Zapłacimy w kasie samoobsługowej przeznaczonej usłudze, na podstawie wygenerowanego w aplikacji Auchan kodu QR. Niestety, nie ma możliwości dokonania płatności mobilnej bez omijania kasy, dlatego niewykluczone, że swoje trzeba będzie odstać w kolejce do niej. Sieć nie podała też w jaki sposób będzie weryfikować zakupy i - przy zakupie alkoholu - wiek klienta.

Uruchomiony w czerwcu br. bezobsługowy sklep Auchan Go spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem kupujących. Liczymy, że także w przypadku usługi Scan&Go klienci docenią możliwość zrobienia zakupów w sposób nowoczesny, szybki, wygodny i wysoce spersonalizowany – mówi Małgorzata Piekarska, dyrektorka Marki, Konceptów, Klienta ,Data ,SI w Auchan Retail Polska.

Żeby skorzystać z nowej opcji trzeba posiadać kartę lojalnościową Skarbonka i pobrać aplikację Auchan. Klient musi zalogować się w aplikacji, wybrać sklepu posiadający usługę i włączyć geolokalizację.

Scan&Go. Na początek: Warszawa, Karków, Łódź i Bydgoszcz

REKLAMA

Wprawdzie usługa jest dostępna od 4 października, ale na razie dotyczy klientów sklepów Auchan Broniewskiego i Auchan Pokorna w Warszawie. Do końca roku towar smartfonem zeskanujemy w kolejnych siedmiu sklepach detalisty: Auchan Piaseczno, Ursynów, Jubilerska, Wola w Warszawie, Auchan Łódź Manufaktura, Auchan Bydgoszcz Kruszwicka oraz Auchan Kraków Al. Pokoju.

Trzeba zaznaczyć, że Auchan nie jest tu pionierem. Pierwszą siecią handlową w Polsce, która już kilka lat temu uruchomiła usługę Scan&Go na szeroką skalę był Carrefour. Dziś z tej opcji można korzystać w aż 193 sklepach tej sieci na terenie całego kraju.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA