REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Gratka dla miłośników kolei. Południowa Europa za 8 euro

Nowe połączenie Kolei Słoweńskich łączy trzy kraje: Włochy, Słowenię i Chorwację. Z położonego w północno-wschodniej części Włoch Triestu można dojechać do chorwackiej Rijeki - wypełnionej zabytkowymi budynkami i uroczymi wąskimi uliczkami. Atrakcja nie nadwyręży przy tym stanu portfela turystów.

25.05.2024
16:47
Gratka dla miłośników kolei. Południowa Europa za 8 euro
REKLAMA

Atrakcję, która ucieszy wielu turystów, uruchomiły Koleje Słoweńskie. Tego lata miłośnicy pociągów będą mogli przejechać przez trzy kraje: Włochy, Słowenię i Chorwację. Takie połączenie nie jest zupełną nowością – ostatni pociąg, po zbudowanej 150 lat temu między miastami portowymi Triest i Rijeka trasie, pojechał 30 lat temu. Nowe połączenie będzie krótsze - cała podróż zajmie zaledwie około dwóch godzin.

REKLAMA

Pociąg, który łączy miasta portowe

Pociąg odjeżdża z portowego miasta w północno-wschodnich Włoszech - Triest. W Słowenii zatrzymuje się na stacjach: Sežana, Divača, Pivka i Ilirska Bistrica. Do chorwackiej Rijeki wypełnionej zabytkowymi budynkami i placami dociera, zatrzymując się wcześniej na chorwackich stacjach: w Šapjane i Opatija Matulji.

Celem projektu jest poprawa skomunikowania regionów oraz sprawdzenie możliwości wykorzystania transportu publicznego w celach turystycznych na tej trasie - informują Koleje Słoweńskie.

 class="wp-image-2478349"
Triest

Więcej o podróżach przeczytasz na Bizblog.pl:

Grzech nie skorzystać - bilety za 8 euro

Co ważne: z atrakcji można skorzystać nie nadwyrężając swojego portfela. Choć międzynarodowe połączenia kolejowe, jeśli porównać do cen biletów tanich linii lotniczych, uchodzą za drogie, to w tym wypadku podróżni na pewno się ucieszą - bilety na całą niedługą trasę kosztują 8 euro. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat podróżują nawet o połowę taniej, a te do lat 6 – bezpłatnie.

REKLAMA
 class="wp-image-2478358"
Rijeka

Pociąg wystartował w kwietniu i będzie kursował do 30 września, a jeśli okaże się sukcesem - niewykluczone, że połączenie zostanie na dłużej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA