REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Polacy lecą na ferie. Oto największy hit tego roku

Polacy coraz częściej organizują wypoczynek na własną rękę, polując na tanie bilety lotnicze. eSky.pl zauważyło, że w tegoroczne ferie najchętniej rezerwuje się podróże w formule lot plus hotel. I jak wynika z analizy, to Portugalia, mimo że nie jest najtańsza, to nie brakuje chętnych na dłuższy urlop. A ty gdzie planujesz wybierać się na ferie?

19.01.2024
18:53
Polacy lecą na ferie. Oto największy hit tego roku
REKLAMA

Według najnowszego badania porównywarki Rankomat.pl ponad jedna czwarta Polaków planuje przeznaczyć na tegoroczne ferie od 2 tys. zł do ponad 5 tys. zł. Z kolei dane eSky.pl pokazują, że w tym budżecie da się zaplanować zagraniczny wyjazd dla 3- czy nawet 5-osobowej rodziny. Eksperci polskiej platformy podróży pokazują, gdzie będą odpoczywać Polacy w styczniu i lutym, a także ile płacą za podróż w opcji lot plus hotel.

REKLAMA

Portugalskie wyspy popularne jak nigdy dotąd

Według analizy w tegoroczne ferie Malta przyjmie największą liczbę polskich turystów poszukujących dłuższego wypoczynku. Aż 27 proc. podróżujących na własną rękę zdecyduje się na ok. pięciodniowy pobyt w takich miastach jak Qawra, Sliema czy Melieha. Koszt takiego wyjazdu w formule lot i hotel wyniesie od 1 tys. zł do 1,2 tys. zł na osobę.

Zaś najdłuższy, sześciodniowy urlop organizują natomiast rodacy, którzy ferie spędzą w Portugalii (10 proc.). Ta w ostatnich latach przeżywa prawdziwy rozkwit wśród polskich podróżników, zwłaszcza jej wyspiarska część na czele z Maderą, nazywaną krainą wiecznej wiosny ze względu na swój łagodny klimat. Wyjazd do kraju na Półwyspie Iberyjskim w pakiecie lot wraz z hotelem kosztował Polaków ok. 1,3 tys. zł dla Lizbony i blisko 2 tys. zł dla jednej osoby w przypadku Madery.

Cypr również znajduje się na liście krajów preferowanych na dłuższe wyjazdy, gdzie średnia długość pobytu wyniesie około pięciu dni. Taką podróż wybrało 8 proc. Polaków, a koszt rezerwacji w opcji lot i hotel to 1 tys. zł w Larnace i 1,2 tys. zł w miasteczku Protaras.

Dłuższy pobyt w wyspiarskich krajach Morza Śródziemnego kosztowo jest podobny do city breaka we Włoszech czy Hiszpanii. Taki urlop, choć krótszy od tego tradycyjnego tygodniowego, staje się coraz bardziej popularny m.in. za sprawą szukania oszczędności w momencie, gdy ubiegły rok przyniósł wyższe ceny wyjazdów zagranicznych – zaznacza Deniz Rymkiewicz, ekspert platformy podróży eSky.pl.

 class="wp-image-2321533"

Więcej wiadomości na temat podróży można przeczytać poniżej:

W niektóre zakątki Europy city breaki można wyhaczyć za 1 tys. zł

Tej zimy na city break w Hiszpanii postawił co piąty Polak wylatujący na zagraniczne ferie.

W tym przypadku długość pobytu wyniesie średnio cztery dni. Natomiast koszt podróży w formule lot plus hotel oscyluje od 1 tys. zł za dla jednej osoby w Barcelonie do 1,1 tys. zł i 1,2 tys. zł w Walencji i Maladze odpowiednio – dodaje Rymkiewicz.

Z wynikiem 16 proc. w rezerwacjach city breakowych Włochy również plasują się w czołówce kierunków podróżniczych na styczeń i luty 2024 r. W Rzymie i Mediolanie Polacy spędzą około trzech dni, z cenami od około 870 zł we włoskiej stolicy do 1,1 tys. zł w Mediolanie w opcji lot i hotel.

Greckie Ateny przyciągają co dziesiątego polskiego turystę na około trzydniowy citybreak, z opcją lot plus hotel w cenie średnio 920 zł na osobę. Nice i Paryż również odpowiadają za 10 proc. rezerwacji. Koszt pobytu na Lazurowym Wybrzeżu to około 770 zł za osobę, podczas gdy pobyt we francuskiej stolicy to wydatek dwukrotnie większy: 1,5 tys. zł od osoby za pakiet plus hotel.

REKLAMA
 class="wp-image-2321536"

Dane dotyczą rezerwacji pakietowych lot plus hotel na platformie podróży eSky.pl z wylotami między 15 stycznia a 25 lutego 2024 r. Zaprezentowane ceny to średnia wartość podróży w dwie strony uwzględniająca koszt przelotu i noclegu dla jednej osoby.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA