REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Allegro testuje nową usługę. To finansowy benefit dla klientów

Allegro zamierza oddawać klientom część pieniędzy za zakupy. W tym celu platforma wprowadza do swojej oferty nową metodę płatności z możliwością cashbacku. Nowa usługa jest jeszcze w fazie testów.

05.02.2024
16:52
Allegro testuje nową usługę. To finansowy benefit dla klientów
REKLAMA

Największa platforma zakupowa w kraju ma nową usługę dla klientów o nazwie Allegro Cash. Dzięki temu użytkownicy, którzy posiadają aktywną usługę Allegro Smart!, mogą liczyć na cashback w wysokości do 2 proc. wartości swoich zakupów.

REKLAMA

Nowa usługa Allegro

Rafał Czernik, dyrektor ds. usług finansowych w Grupie Allegro, podkreśla, że Allegro jest pierwszą platformą zakupową w Polsce, która wprowadziła cashback jako "wbudowany benefit finansowy dla swoich klientek i klientów". A samo korzystanie z Allegro Cash jest jego zdaniem niezwykle proste i przejrzyste.

Klienci chcą robić zakupy korzystnie. Z naszych badań wynika, że prawie dwie trzecie Polaków aktywnie szuka zniżek i atrakcyjnych promocji. Podobna część ankietowanych ogranicza się do wydatków na najpotrzebniejsze rzeczy, większe wydatki zostawiając na lepszy czas. Prawie wszyscy ankietowani przez nas klienci i klientki Allegro wyrazili też zainteresowanie opcją cashback na naszej platformie, więc startujemy z testami rozwiązania, które jest bezpieczne i daje coś w zamian - mówi Rafał Czernik.

I dodaje, że docelowo Allegro Cash chcą rozwijać i rozbudowywać.

Za obsługę kont bankowych w ramach usługi Allegro Cash będzie odpowiadać Aion Bank, z kolei za stronę technologiczną BaaS - fintech Vodeno. Obie organizacje współpracują z Allegro już od lat w ramach usługi Allegro Pay.

Więcej o cashbacku przeczytasz na Bizblog.pl:

Jak skorzystać z Allegro Cash?

W tym celu należy otworzyć konto online w aplikacji mobilnej Allegro. Następnie trzeba je zasilić dowolną kwotą, co według marketplace sprawi, że szybko i wygodnie będzie można płacić za zakupy robione poprzez aplikację.

Cashback dodawany będzie na konto Allegro Cash zgodnie z zasadą:

  • 1 proc. cashbacku za zamówienia od jednego sprzedawcy o wartości od 100 zł
  • 2 proc. cashbacku za zamówienia od 200 zł.
REKLAMA

W ten sposób można uzyskać przy jednorazowych zakupach do 20 zł, z kolei miesięcznie - do 50 zł.

Allegro będzie teraz testować parametry nowej usługi wśród wybranych klientów i klientek. Faza testowa powinna potrwać kilka miesięcy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA