REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Szukanie mieszkania jak rozmowa z ChatemGPT. W Polsce też już tak kupisz swoje wymarzone M

Szukam kawalerki na Mokotowie w cenie do 600 tys. zł. Na pewno nie na parterze. Musi mieć balkon – takie zapytanie można teraz wrzucić na platformie Morizon lub Gratka, aby znaleźć mieszkanie z pomocą sztucznej inteligencji.

19.05.2023
13:03
Szukanie mieszkania jak rozmowa z ChatemGPT. W Polsce też już tak kupisz swoje wymarzone M
REKLAMA

Grupa Morizon-Gratka startuje z nową usługą opartą na najgorętszej technologii ostatnich miesięcy. Oba serwisy dysponują w sumie ofertą ponad 200 tys. ogłoszeń, które teraz można filtrować w bardziej naturalny sposób - z użyciem języka naturalnego. Wpisywać możemy więc zapytania takie, jak:

REKLAMA

Poszukuję mieszkania do wynajęcia w Krakowie do 4 tys. zł

czy

Marzę o domu z ogrodem we Wrocławiu; mogę wydać maksymalnie 500 tys. zł

Narzędzie zidentyfikuje następnie filtry, które z nami potwierdzi, aby upewnić się, że pokaże odpowiednią listę ogłoszeń:

Sztuczna inteligencja umożliwia łatwiejsze i szybsze wyszukiwanie nieruchomości, które spełniają indywidualne kryteria i preferencje klientów, czyniąc proces poszukiwań jeszcze bardziej przyjemnym i efektywnym – mówi Michał Jaskólski, Chief Product Officer i Wiceprezes w Grupie Morizon-Gratka.

Platforma bierze pod uwagę lokalizację, cenę, metraż i liczbę pokoi

REKLAMA

Na urządzeniach mobilnych możliwe jest również wyszukiwanie głosowe – wystarczy użyć ikonki mikrofonu. Jako że narzędzie dostępne jest na razie w wersji beta, to Jaskólski zapowiada jego dalszy rozwój. Wkrótce pojawić ma automatyczne analizowanie ofert nieruchomości pod kątem kryteriów użytkownika, a także platforma dla agencji nieruchomości, deweloperów oraz ogłoszeniodawców prywatnych. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA