REKLAMA
  1. bizblog
  2. Poradniki
  3. Finanse osobiste - poradniki

Nie musisz zasuwać do ZUS-u ani skarbówki. Wystarczy, że masz apkę Banku Millennium

Bank Millennium w swoim serwisie internetowym i apce poszerzył katalog wniosków urzędowych. Niepełnosprawni będą mogli w prosty sposób ubiegać się o wsparcie. Zobaczcie, kto może składać wniosek i jakie trzeba spełnić warunki, aby otrzymać świadczenie.

03.04.2024
15:38
bank-millennium-awaria-drugi-dzień
REKLAMA

Bank Millenium (sprawdź: Konto 360 z premią 500 zł) ułatwia składanie urzędowych wniosków w swoim serwisie lub aplikacji. Trzeba przyznać, że jest to wygodne, szybkie i nie wymaga podawania dużej ilości danych, ponieważ część informacji podstawia się automatycznie we właściwe pola.

REKLAMA

Jak ubiegać się o nowy wniosek dla osób niepełnosprawnych?

Nowy wniosek o zapomogę, choć jest obszerny, to wypełnianie jego jest intuicyjne i mało skomplikowane. A co trzeba zrobić, żeby otrzymać świadczenie?

Wystarczy:

  • wypełnić wniosek, który trafia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
  • poczekać na rozpatrzenie wniosku. ZUS podejmuje decyzję o jego przyznaniu,
  • odebrać świadczenie. Jeżeli ZUS rozpatrzy prośbę pozytywnie, pieniądze trafią bezpośrednio na konto klienta.

Bank Millennium twierdzi, że jest jednym z nielicznych na rynku, który oferuje załatwianie spraw urzędowych za pośrednictwem bankowości elektronicznej i mobilnej.

Cieszymy się, że możemy udostępnić naszym klientom kolejny wniosek urzędowy w aplikacji mobilnej
i bankowości internetowej. Tym razem finansowe wsparcie za pośrednictwem banku mogą uzyskać osoby z niepełnosprawnościami – mówi Halina Karpińska, dyrektorka Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Karpińska wskazuje, że dla Banku Millennium to ważny krok w kierunku jeszcze większej dostępności usług dla tej szczególnej grupy klientów.

Jak zawsze w naszych procesach zadbaliśmy o najlepsze doświadczenia użytkownika, transparentną komunikację i wygodę. Cieszymy się, że jesteśmy jednym z pierwszych banków, który zapewnia dostęp do świadczenia wspierającego - zaznacza dyrektorka Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Więcej wiadomości o bankach można przeczytać poniżej:

Kto może skorzystać z zapomogi?

Świadczenie jest przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością, którzy:

  • są osobą pełnoletnią,
  • mają obywatelstwo Polski albo UE lub EFTA, a jeśli nie – przebywają legalnie w Polsce i mają dostęp do rynku pracy,
  • mieszkają w Polsce,
  • mają decyzję WZON, w której poziom potrzeby wsparcia został ustalony na uprawniającym poziomie punktów.

Bank Millennium umożliwia wysyłkę wniosku przez Millenet lub aplikację mobilną, do którego klienci mają dostęp przez całą dobę.

Wystarczy zalogować się do swojego konta w aplikacji mobilnej lub Millenecie i z menu wybrać odpowiadającą mu zakładkę. Rozwiązanie pozwala oszczędzać czas, klienci nie muszą wysyłać dokumentów pocztą ani odwiedzać urzędu osobiście – podaje bank.

REKLAMA

Poza świadczeniem o zapomogę przez Bank Millennium klienci mogą ubiegać się o przyznanie również innych świadczeń tj. wychowawczego 800+, Dobry Start 300+, RKO oraz dofinansowania pobytu dziecka w żłobku. Mogą też zarejestrować jednoosobową działalność gospodarczą.

Bank zapewnia, że klienci chętnie korzystają z możliwości składania wniosków urzędowych w ich serwisach, bo drogą elektroniczną przez Bank Millennium przetwarzanych jest już 72 proc. spraw.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA