REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże /
  3. Nieruchomości

Wynajmujesz mieszkanie? Zabaw hucznych już nie urządzisz

Koniec zabawy do białego rana bez konsekwencji. Platforma Airbnb podjęła stanowczą decyzję: zabrania się wszelkich imprez i wydarzeń zakłócających spokój.

02.07.2022
17:18
Wynajmujesz mieszkanie? Zabaw hucznych już nie urządzisz
REKLAMA

Airbnb na stałe zakazał organizowania imprez i wydarzeń w nieruchomościach wynajmowanych na swojej platformie. Po tym, jak zakaz wprowadzono na czas pandemii, okazało się, że liczba skarg od sąsiadów i właścicieli mieszkań spadła niemal o połowę. Dlatego też imprez w mieszkaniach od Airbnb nie będzie już wcale.

REKLAMA

Airbnb twierdzi, że zmiany w stylu podróżowania i korzystania z wynajmowanych mieszkań wymusiła epidemia koronawirusa. Dlatego podczas pandemii Airbnb wprowadził bezterminowy zakaz imprez „w interesie zdrowia publicznego”.

Przepis zaczął obowiązywać od 20 sierpnia 2020 r. Mówił o globalnym zakazie organizowania imprez i wydarzeń w obiektach wynajmowanych na Airbnb oraz o ograniczeniu liczby gości do szesnastu osób w jednej nieruchomości. Zakaz ten dotyczył wszystkich rezerwacji na Airbnb i obowiązywał do odwołania.

Tymczasowy zakaz okazał się skuteczny i dzisiaj oficjalnie wprowadzamy zakaz do naszej polityki, aby wspierać naszych gospodarzy i ich sąsiadów

– powiedziała firma z siedzibą w San Francisco.

Airbnb z nowymi przepisami

Wraz z nowymi przepisami zniesiono jednak limit szesnastu osób mogących przebywać w jednej nieruchomości. Firma stwierdziła, że ​​„kilka typów większych domów jest w stanie wygodnie i bezpiecznie pomieścić ponad szesnaście osób – od zamków w Europie, przez winnice w Stanach Zjednoczonych, po duże wille przy plaży na Karaibach”.

„Usunięcie tego ograniczenia ma na celu umożliwienie tym gospodarzom odpowiedzialnego wykorzystania przestrzeni w swoich domach, przy jednoczesnym przestrzeganiu naszego zakazu organizowania uciążliwych imprez” – napisano.

Airbnb poinformował w oświadczeniu, że od czasu wprowadzenia zakazu imprezowania, liczba skarg spadła o 44 proc.

W zeszłym roku, za złamanie zasad, zostało zawieszonych w korzystaniu z platformy ponad 6600 gości.

Airbnb bez imprez. Łamanie zakazów zagrożone konsekwencjami

Nowe, stare zasady są proste: zabrania się wszelkich imprez i wydarzeń zakłócających spokój. Goście, w sprawie których firma otrzyma zgłoszenia o organizacji imprezy zakłócającej spokój, mogą zostać zawieszeni lub usunięci z platformy Airbnb.

W niektórych przypadkach recenzje gości pozostawione po takich imprezach mogą zostać usunięte.

Co ciekawe firma poza wprowadzeniem ściślejszych zasad zapowiedziała ulepszenie technologie wczesnego wykrywania ryzyka, aby zapobiec organizowaniu zakłócających spokój imprez, zanim w ogóle do nich dojdzie.

Organizowanie głośnych imprez i wydarzeń, niezależnie od liczby osób biorących w nich udział, jest zakazane do odwołania. Konta gości, którzy organizują takie imprezy, mogą zostać usunięte, a gospodarze, którzy naruszą tę zasadę i pozwolą gościom organizować imprezy, mogą ponieść konsekwencje, łącznie z usunięciem oferty.

Zakaz nie obowiązują wszędzie

Podobne zasady nie obowiązują w innych popularnych w Polsce serwisach wynajmu mieszkań. W Booking.com istnieje tylko wskazówka dla wynajmujących o godzinach, w których należy zachować ciszę.

REKLAMA

Możesz również wspomnieć o karach obowiązujących w przypadku wystąpienia ewentualnych skarg

- czytamy w poradach dla właścicieli mieszkań, którzy wystawiają ofertę ze swoją nieruchomością w serwisie.

Podobnie jest w Trivago, gdzie ewentualny zakaz zależy od właściciela mieszkania.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA