REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

I co teraz z Twitterem? Oto co chce zmienić Elon Musk

Wielkie zmiany nadchodzą dla użytkowników Twittera. Nowy właściciel już zapowiedział wprowadzenie opłat. Nie dla każdego, ale mimo to temat budzi ogromne emocje.

04.05.2022
7:14
I co teraz z Twitterem? Poznaj zmiany, które planuje wprowadzić Elon Musk
REKLAMA

Użytkownicy biznesowi i oraz organizacje rządowe będą musieli uiścić „niewielką” opłatę, aby pozostać na tej popularnej platformie społecznościowej - zapowiedział to na Twiterze Elon Musk.

REKLAMA

Elon Musk jednocześnie podtrzymał informację, że strona zawsze będzie bezpłatna dla „zwykłych użytkowników”. Wcześniej, po przejęci serwisu, powiedział, że chce „uczynić Twitter lepszym niż kiedykolwiek, wzbogacając produkt o nowe funkcje”.

Elon Musk zapowiada wielkie zmiany na Twitterze

Od czasu wyrażenia zgody na zakup Twittera, Musk zapowiedział, że chce wprowadzić ulepszenia, które pomogą zwiększyć atrakcyjność platformy, którą określa jako „niszową”.

Dodał, że wprowadzi nowe funkcje i zasugerował zmiany w nowej usłudze subskrypcji premium, Twitter Blue, w tym obniżenie jej ceny.

Płatna dodatkowa usługa doda funkcje, takie jak przycisk „cofnij tweet”, zakładki i tryb czytnika.

Musk powiedział również, że chce usunąć z platformy boty spamujące i uwierzytelnić wszystkich ludzi.

W poniedziałek, podczas dorocznej Met Gala w Nowym Jorku, powiedział, że uczyni Twitter przejrzystym w zakresie promocji lub usuwania tweetów i chce, aby jego oprogramowanie było dostępne przejrzyste i poddawane publicznej kontroli.

Musk zamieścił też na Twitterze link do artykułu CNN, który wzywał niektóre z największych amerykańskich marek do bojkotu Twittera, jeśli Musk wycofa politykę moderowania treści ograniczającą mowę nienawiści.

Elon Musk twierdzi, że „umiarkowana polityka Twittera" stanowi zagrożenie dla wolności słowa.

Twitter powróci na giełdę

Tymczasem pojawiły się plotki jakoby multimiliarder planował powrót serwisu na giełdę w ciągu kilku lat najbliższych lat. Według „Wall Street Journal” Musk planuje ponownie sprzedać akcje Twittera już po trzech latach od ich zakupu.

Przejęcie Twittera zakończy się ma jeszcze w tym roku, pod warunkiem spełnienia wszystkich warunków, w tym uzyskania zgody akcjonariuszy i organów regulacyjnych.

REKLAMA

W ramach umowy Elon Musk odkupi wszystkie akcje spółki, które są obecnie dostępne na giełdzie, zmieniając ją ze spółki publicznej w prywatną. Transakcja warta jest 44 mld dolarów.

Musk jest najbogatszą osobą na świecie, z szacowanym majątkiem netto na około 250 miliardów dolarów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA