REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Tego jeszcze na rynku nie było. Dym z tej świecy zabija bakterie, wirusy i grzyby

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu S.A. (CBRTP) ma produkt, który ma szansę zrewolucjonizować rynek. Bo kto w domowym zaciszu nie chciałby sobie na chwilę stworzyć nadmorskiego klimatu? Taką sztuczkę zapewnia specjalna świeca, która zapalona uwalnia jod, oczyszczający powietrze, którym oddychamy. I może palić się bez przerwy przez prawie dwie i pół doby.

08.10.2023
8:12
swieca-dym-z-jodem-innowacje
REKLAMA

Ta świeca, która ma zrewolucjonizować rynek, jest wykonana głównie z mieszaniny olejów naturalnych zawierających opracowany i opatentowany przez CBRTP i GALA Group Poland dodatek o nazwie IODO-OIL. Dobrano go w taki sposób, żeby w trakcie spalania emitował jod pierwiastkowy w ilości kilkukrotnie większej niż stężenie jodu nad morzem, a jednocześnie wielokrotnie niższej niż dopuszczalne stężenie jodu w powietrzu. W ten pierwiastek sposób pierwiastek dymu świecowego osiada np. na meblach i płaskich powierzchniach wraz z kurzem, zabijając bakterie, wirusy i grzyby.

REKLAMA

To pierwszy taki produkt na rynku. Nasza propozycja jest unikatowa, ponieważ poza walorami aromaterapii wpływa pozytywnie również na zdrowie użytkowników i działa oczyszczająco w miejscu, w którym będzie stosowana - nie ma wątpliwości dr Robert Socha, direktor R&D w CBRTP.

Świeca z jodem w dymie może palić się bardzo długo

Jak wygląda produkcja tej wyjątkowej świecy? Najpierw trzeba zmieszać składniki mieszaniny parafinowo-olejowej wraz z dodatkiem komponentu będącego nośnikiem jodu, a następnie należy wprowadzić tę mieszaninę w stan ciekły do lampionu z zainstalowanym knotem. Po zestaleniu się mieszaniny - nadaje się ona do użytku.

Wyzwaniem było tu znalezienie optymalnego składu mieszaniny, aby uzyskać spalanie bez efektu „kopcenia” - przyznaje Socha.

Czas spalania zależeć ma w pierwszej kolejności od wielkości świecy (zaprojektowano kilka jej wzorów). Ten czas jest jednak zależny od norm branżowych, podobnie jak i wysokość płomienia.

Niektóre świece palą się do 56 h w warunkach normatywnych tj. ciągle, w przepływie powietrza, w temperaturze 25 stopni Celsjusza - - wskazuje direktor R&D w CBRTP.

Do kupienia w Polsce i za granicą, cena jeszcze nieznana

Jak przekonuje Grzegorz Putynkowski, prezes CBRTP, spółka ma w związku z tym produktem ambitne plany i chce ich realizację rozpocząć od rynku polskiego.

Świeca jest unikatowa i będzie dostępna w wybranych punktach sprzedaży, które odpowiadają naszej grupie docelowej. Zamierzamy również sprzedawać nasz produkt za granicą. Będziemy wprowadzać szerszą gamę produktów do kilku segmentów, zarówno premium, jak i tych dostępnych dla naszych mniej zamożnych, ale ufających nam i naszym rozwiązaniom klientów - twierdzi szef CBRTP.

A co z ceną tej świecy? Spółka tłumaczy, że będzie ona zależeć w pierwszej kolejności od wielkości, czyli wzoru. Na razie jednak nie można podać tego, ile dokładnie wyniesie.

Ceny świec z segmentu aromaterapii należą do zakresu cen średnich oraz wysokich. Cena zależy od wielkości wkładu, rodzaju opakowania oraz zastosowanych dodatków. To dotyczy wszystkich świec dostępnych na rynku. Nasz produkt z dodatkiem jodopochodnej jest unikalny i wyjątkowy, daje zupełnie nowe możliwości i co nie do przecenienia, wartość dodaną w postaci niezwykłego wpływu na dobrostan człowieka - nie ma wątpliwości Grzegorz Putynkowski.

REKLAMA

Więcej o innych innowacjach przeczytasz na Spider’s Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA