REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy
  3. Media i rozrywka

Rusza Facebook Shops. Założysz własny biznes e-commerce u Zuckerberga

Facebook w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i ogromny wzrost popularności serwisów e-commerce daje swoim użytkownikom możliwość otwierania własnych e-sklepów. Opcja ma być dostępna zarówno na głównej platformie, jak i Instagramie, a potem nawet WhatsAppie. Zuckerberg planuje dodać także parę dodatkowych sposobów na reklamowanie i odnoszenie się do konkretnych aukcji.

01.06.2020
14:14
E-commerce na Facebooku i Instagramie. Rusza nowy serwis zakupowy
REKLAMA

E-commerce dzięki pandemii koronawirusa zdobywa na świecie ogromną popularność. Okazję tę wykorzystuje największy portal społecznościowy na świecie, który dzięki udoskonaleniu Marketplace niebawem ma pozwolić na otwieranie i personalizowanie swojego własnego sklepu online w Facebook Shops.

REKLAMA
undefined

Przez problemy przedsiębiorców wynikające z licznych ograniczeń w przemieszczaniu się, konsumenci na całym świecie siłą rzeczy trafiają do internetu, gdzie szukają potrzebnych w danej chwili produktów. W związku z tym Mark Zuckerberg decyduje się na otwarcie Facebook Shops - podstrony, gdzie interes każdego ma kręcić się niezależnie od pandemii.

W tej chwili wiele małych firm boryka się z trudnościami, a przez zamykanie sklepów coraz więcej z nich chce wprowadzić swoją firmę do sieci. Naszym celem jest sprawienie, by zakupy były płynne, a także umożliwienie każdemu - od właściciela małej firmy do globalnej marki - korzystania z naszych aplikacji w celu komunikowania się z klientami

– informuje Facebook.

Facebook Shops ułatwią firmom utworzenie jednego wielkiego sklepu internetowego, z którego klienci będą mogli korzystać zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. Uruchomienie sklepu na Facebooku będzie bezpłatne i intuicyjne. 

Marketplace 2.0

Firmy będą miały możliwość wybrania z katalogu produkty, które chcą prezentować, spersonalizować wygląd swojego sklepu za pomocą dobrania do niego kolorów. 

Każdy sprzedawca, niezależnie od jego wielkości i budżetu, może prowadzić działalność online i kontaktować się z klientami, gdziekolwiek i kiedykolwiek jest to dla nich wygodne

– czytamy w zapowiedzi Facebooka.

Do Facebook Shops będzie można trafić bezpośrednio z fanpage'a, profilu na Instagramie, czy poprzez odnośnik z reklamy. Możliwe będzie tam przeglądanie całej kolekcji produktów, zapisywanie ich i składanie zamówień poprzez stronę internetową firmy lub bez opuszczania aplikacji Facebooka. Ta druga opcja jest jednak dostępna, na razie tylko na terenie USA.

Z Facebook Shops wiadomości do firmy wysyłać będzie można za pośrednictwem WhatsAppa, Messengera oraz Instagrama. W przyszłości także oglądanie e-sklepów i robienie zakupów będzie możliwe bezpośrednio z czatów w tych aplikacjach.

Instagram Shops i Zakupy live

Instagram da opcje zakupów na swojej platformie już w najbliższych miesiącach. Instagram Shop, zakupy na żywo i inne opcje, zostaną zintegrowane z Facebook Shops. Rewolucja także rozpocznie się od Stanów Zjednoczonych.

Instagram da możliwość sortowania produktów według poszczególnych kategorii. Jeszcze w tym roku do paska nawigacyjnego dodana będzie nowa karta, odpowiedzialna za bezpośrednie przeniesienie się do Instagram Shops.

Kolejną opcją ma być dodanie odnośnika do produktów lub katalogu z Facebook Shops przed, a nawet w trakcie, relacji na żywo. Będą wyświetlane na dole filmu, a widzowie będą mogli bezpośrednio przez nie dostać się do szczegółów i strony zakupowej. 

Możliwe będzie też łączenie z kontem na Facebooku programów lojalnościowych, np. punktów zdobywanych w lokalnej kawiarni. 

Umożliwi to śledzenie zdobywanych przez siebie punktów i nagród. Ma to posłużyć rozwijaniu sposobów tworzenia programów lojalnościowych i ofert promocyjnych w małych firmach, a także prostszemu zarządzaniu nimi. 

REKLAMA

Facebook współpracuje w tej materii z aplikacjami pokroju Shopify, BigCommerce, WooCommerce, ChannelAdvisor, CedCommerce, Cafe24, Tienda Nube i Feedonomics.

Organizacje te zazwyczaj tworzą narzędzia, które pomagają przedsiębiorcom zakładać i prowadzić swoje firmy w internecie. Teraz pomogą rozwijać się małym firmom jeszcze żwawiej dzięki kooperacji z Facebook Shops.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA