REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Revolut ma nową usługę. Ale wchodzi w paradę Polakom

Revolut Ramp umożliwi szybkie kupowanie kryptowalut. Integruje się ze znanym portfelem (MetaMask) i umożliwia weryfikację tożsamości, a także płatności z pominięciem Visy czy MasterCard.

06.03.2024
7:56
Revolut ma nową usługę. Ale wchodzi w paradę Polakom
REKLAMA

Hossa na rynku kryptowalut sprawia, że na rynek wchodzą coraz to nowi gracze. Revolut już od jakiegoś czasu umożliwia ich kupowanie bezpośrednio w aplikacji. W ten sposób można nabyć aktywa, których wycena powiązana jest z bitcoinem, etherem, tetherem solana, ALGO czy XRP. Wadą tego rozwiązania jest niestety fakt, że kryptowalut nie sprzedamy poza Revolutem. Chcąc się ich pozbyć musimy wpierw wymienić je na waluty fiducjarne.

REKLAMA

Dlatego chcąc zaznać pełni wolności, jaką dają kryptowaluty, musimy korzystać z innych rozwiązań, np. z portfelu do przechowywania krypto MetaMask, z którym Revolut nawiązał właśnie współpracę.

Płać Revolutem w MetaMasku

Teraz Revolut będzie jedną z polecanych opcji w momencie zakupu kryptowalut. W aplikacja zapłacimy wymieniając wcześniej posiadane kryptowaluty, korzystając z kart Visy czy MasterCard albo bezpośrednio z salda Revoluta. To ostatnie ma umożliwić oferowanie konkurencyjnych cen (bez kosztów procesowania transakcji kartowych).

Inną zaletą jest pominięcie procesu weryfikacji, ponieważ użytkownicy byli już wcześniej zweryfikowani w Revolucie.

Czytaj więcej o Revolucie:

W naszej współpracy chodzi o to, żeby dać klientom to czego potrzebują - większą kontrolę nad ich kryptowalutami, w uproszczonym procesie, z pomocą platform, które znają i do których mają zaufanie. Jest to ważne także z punktu widzenia zwiększenia adopcji kryptowalut na świecie - komentuje Lorenzo Santos, Senior Product Manager w Consensys.

MetaMask to na razie jedyny partner usługi Revolut Ramp. Fintech zapowiada jednak kolejne współprace, jakie ogłosić ma w najbliższych miesiącach.

Rośnie konkurencja dla polskiego startupu

REKLAMA

Ramp to także polski startup zajmujący się pośrednictwem w szybkiej sprzedaży/kupnie kryptowalut. Nieco ponad rok temu firma zebrała 220 mln zł od inwestorów i stała się jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiej przedsiębiorczości. Wciągu trzech lat udało się jej urosnąć do 160 pracowników.

Twórcy Ramp: Szymon Sypniewicz (po prawej) i Przemek Kowalczyk.
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: 4 dni temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA