1. bizblog
  2. Nieruchomości

W jakim banku najtaniej kredyt 2%? Darmowa porównywarka już działa

Lokowanie produktu: Totalmoney

Program Bezpieczny Kredyt 2% wystartował 3 lipca. Wielu Polaków wciąż zastanawia się, jaki jest realny koszt takiego kredytu hipotecznego i na czym polega jego specyfika. Dlatego warto skorzystać z wygodnej porównywarki, która w czytelny sposób wyjaśnia wszystkie zagadnienia, zestawiając ofertę każdego banku.

11.07.2023
6:46
W jakim banku najtaniej kredyt 2%? Darmowa porównywarka już działa

Bezpieczny Kredyt 2% to dla wielu Polek i Polaków pierwsza od kilku lat okazja do zakupu wymarzonej nieruchomości. Jako program rządowy, Bezpieczny Kredyt 2% posiada szereg wymogów oraz ograniczeń, z których nie każdy zdaje sobie sprawę. Tutaj z pomocą przychodzą finansowi eksperci czytelnie tłumaczący wszystkie zagadnienia, a także pokazujący realny koszt takiego kredytu w poszczególnych bankach.

Gdzie najtaniej kredyt 2%? Uruchomiono wygodną, czytelną porównywarkę ofert bankowych.

Eksperci Totalmoney wyspecjalizowani w tworzeniu porównywarek ofert bankowych przygotowali nowe narzędzie, stworzone wyłącznie na potrzeby programu Bezpieczny Kredyt 2%. Nowa porównywarka zestawia ze sobą oferty wszystkich banków biorących udział w rządowym programie, co ułatwia klientowi wybranie optymalnej i najkorzystniejszej oferty. Wystarczy wprowadzić cenę nieruchomości, wielkość wkładu własnego oraz okres spłaty i gotowe.

Świetnym elementem darmowej porównywarki jest czytelne rozbicie Bezpiecznego Kredytu 2% na dwie bardzo ważne części. Pierwsza to kredyt z dopłatami o stałym oprocentowaniu 2%. Druga to pozostała do spłaty kwota kredytu o oprocentowaniu zmiennym, zależnym od konkretnego banku i warunków wybranej oferty.

Porównywarka Totalmoney pozwala również błyskawicznie zobaczyć, ile klient zaoszczędzi na Bezpiecznym Kredycie 2% w porównaniu do typowego kredytu hipotecznego pozbawionego dopłat. Każda oferta biorąca udział w rządowym programie jest rozbijana w oparciu o kluczowe zmienne, jak marża po okresie stałego oprocentowania, prowizja, RRSO czy wysokość ubezpieczenia, dzięki czemu żadna istotna pozycja nie umknie internaucie zestawiającemu rozmaite oferty banków.

Nie tylko koszty, raty i marże. Porównywarka podkreśla unikalne elementy każdej oferty bankowej-bo każda jest inna.

Porównywarka ofert biorących udział w programie Bezpieczny kredyt 2% to nie tylko proste zestawienie cyfr. Darmowe narzędzie dokonuje pogłębionej analizy warunków oferty, ze wskazaniem największych zalet oraz elementów, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Dzięki temu od razu wiemy, że dany bank np. nie uwzględnia przychodów z umów cywilnoprawnych, z kolei w innym wniosek złożymy bez wychodzenia z domu. Świetna sprawa.

Rozszerzona, czytelna analiza każdej oferty bankowej jest niezwykle przydatna, ponieważ banki mają swobodę w określaniu wielu parametrów oferty kredytowej dedykowanej programowi Bezpieczny Kredyt 2%. Ta unikalna specyfika nie jest pomijana. Przeciwnie: charakterystyczne elementy każdej oferty są wyraźnie zaznaczone, aby potencjalny klient miał szerszą wiedzę niż tylko wysokość raty czy całościowy koszt.

Do tego mamy bazę wiedzy. W Totalmoney przygotowano czytelne materiały zapoznające z Bezpiecznym Kredytem 2%.

Praktycznym uzupełnieniem porównywarki ofert banków biorących udział w programie Bezpieczny Kredyt 2% jest centrum wiedzy dotyczące tego programu. Eksperci Totalmoney w przystępny, jasny i klarowny sposób tłumaczą w nim specyfikę rządowej inicjatywy, tworząc na te potrzeby czytelne grafiki oraz przystępne, krótkie treści wideo:

Dzięki bazie wiedzy potencjalny kredytobiorca dowie się o wielu istotnych meandrach programu. Na przykład o tym, że bank ocenia zdolność kredytową klienta przez pryzmat drugiej części kredytu do spłaty - tej o zmiennym oprocentowaniu, pozbawionej rządowych dopłat. To element, który umyka w wielu publikacjach poświęconych programowi, a jest niezwykle istotny.

Kto może wziąć udział w programie? Jaka jest maksymalna wysokość takiego kredytu? Przez jaki czas płaci się raty ze stałym oprocentowaniem? Ile może wynosić wkład własny? Na wszystkie istotne pytania odpowiada baza wiedzy stworzona przez ekspertów Totalmoney. Zarówno ona, jak i porównywarka są oddane internautom kompletnie za darmo, bez konieczności logowania czy zakładania konta.

Lokowanie produktu: Totalmoney
Najnowsze
Zobacz komentarze